SPEKTAKL U KUPU: Mladost posle boljeg izvođenja jedanaesteraca prolazi u četvrtfinale!

28.04.2023

14:55

Penal serija je rulet, ovoga puta je sreća bila na strani domaćina.

U okviru 1/8 finala Opštinskog kupa Aleksinac, ekipa Mladosti 1955 iz Moravca ugostila je sastav Jastrebaca iz Tešice.

Domaćin duela takmiči se u Opštinskoj ligi Aleksinac gde trenutno zauzima desetu poziciju na tabeli, dok je sastav Jastrebca član višeg ranga, Nišavske okružne lige, gde drži šesto mesto.

Odlična utakmica viđena je na stadionu Morave u Žitkovcu, sa dosta trčanja, šansi, ali i leših poteza.

Od prvog minuta publika je mogla da vidi čvrst meč, koji se može uporediti sa duelima i iz dosta jačih rangovima takmičenja.

Domaći tim je nešto slabije ušao u meč, ali to gosti nisu uspeli da iskoriste i da zatresu mrežu golmana Nenada Milenkovića. Tokom prvih 45 minuta pogodaka nije bilo.

Startnih 11 Mladosti

Na startu drugog dela igre sastav Mladosti preko Đorđa Ristića dolazi do prednosti.

Od tog trenutka krenula je dosta otvorenija igra sa pregršt prilika na obe strane, ali se do kraja meča samo jednom zatresla mreža. Dušan Lukić, igrač Jastrebca je poslao loptu iza leđa golmana Milenkovića u 73. minutu, 1:1.

Kako učestnika četvrtine finala nismo dobili nakon 90 minuta igre, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

U penal seriji za domaći tim su pogađali Lazić, Ristić, Smiljković, Živadinović, dok su za goste loptu u mrežu poslali "samo" Tasić i Simonović. Nakon bolje izvođenja udaraca sa 11 metara ekipa Mladosti je ukupnim rezultatom 5:3 izborila prolazak dalje u kupu.

Mladost 1955 (Moravac) - Jasterbac (Tešica) NP 5:3 (0:0, 1:1)

Mladost 1955: Milenković, Pejković (od 63' Petrović), Stević, Cvetković, Živadinović, Smiljković, Đorđević, Ristić, Stanojković, Trifunović (od 46' Milošević), Lazić

Jastrebac: Vrbić, Simonović, Pantović, Mirković, Filipović, Tasić, Stanković, Lukić, D. Cenić (od 83' Stanojević), V. Dinčić (od 46' N. Cenić), A. Dinčić

Iz redova domaćina su kratko povodom prolaska u 1/4 finale kupa poručili:

- Dugujemo zahvalnost publici, pogotovo ako se uzme u obrzir da termin utakmice nije karakterističan, još jednom su pokazali i dokazali da su jako bitan faktor za nas i nadamo se njihovom prisustvu i u budućnosti.