U ORLOVOM GNEZDU: Komšijski derbi okončan podelom bodova!

24.04.2023

14:55

Gotovo 300 ljubitelja fudbala okupilo se u Jasenovu na susretu koji je opravdao očekivanja.

U okviru 22. kola Zona Zapad u Jasenovu je odigran kompijski derbi u kojem je ekipa Orlova dočekala Mladi borac iz Sedlara.

Od samog starta susreta domaćin j zagospodario terenom. Dominirala je ekipa iz Jasenova, a u takvoj konstalaciji snaga došle su i prilike za pogodak. Međutim, tokom prvih 45 minuta igre realizacije nije bilo i na odmor se otišlo najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Nastavak meča obeležila su tri uzstopna udarca iz ugla gostiju. Kružini su fudbaleri Mladog borca oko šesnaesterca, ali ipak nisu uspeli da pronađu put do mreže. Promašaje ekipe iz Sedlara, domaćin je iskoristio i preko Petronijevića u 70. minutu stigao do gola i rezultatske prednosti.

Imao je domaćin prilike i da u rezultatskom smislu reši derbi susret, ali osim jednog pogotka, nisu uspeli izgledne prilike da iskoriste i ekipa Mladog borca je u nadoknadi vremena stigla do poravnanja rezultata.

Štoper domaćih Vukajlović je u 94. minutu nespretno reagovao i bio je to jedanaesterac za goste. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Slađan Nikodijević koji je postavio i konačan rezultat ovog susreta.

Treba napomenuti da su svi akteri meča i pored prevelike borbe i tenzije pokazali fer plej.

- Zona Zapad, 22. kolo:

Orlovi (Jasenovo) - Mladi borac (Sedlare) 1:1 (0:0)

Stadion: "Orlovo gnezdo", Jasenovo

Gledalaca: 300

Strelci: Petronijvić u 70. minutu za Orlove; Nikodijević u 90. minutu iz jedanaesterca za Mladi borac

U narednoj takmičarskoj rundi Orlovi gostuju u Rekavcu ekipi Levača, dok će Mladi borac ugostiti Blagotin iz Poljne.