OSMA VEZANA POBEDA KRALJEVICE: Omladinac pružio jak otpor!

10.10.2022

08:33

U osmom kolu Zaječarske okružne lige odigran je meč između Kraljevice i Omladinca. Omladinac se u Greznu vraća bez bodova, domaćin je slavio rezultatom 2:1

FK Kraljevica

Utakmica je bila prava takmičarska od samog starta. Obe ekipe krenule su silovito ka golu protivnika, što je rezultiralo ranim pogotkom. U 10. minutu hladan tuš za domaće. Brzonogi Nemanja Mitić odlično reaguje i šalje loptu u nebranjeni deo mreže golmana Stanojkovića - 0:1.

Radost gostiju nije dugo trajala jer je samo šest minuta kasnije Kraljevica stigla do izjednačenja. Nakon izblokiranog šuta Žikića, lopti je najbliži bio Aleksić koji hladnokrvno šalje loptu u gol rivala - 1:1. U 32. minutu Marko Žikić postiže prelep pogodak iz slobodnog udarca za vođstvo domaćih - 2:1. Do kraja poluvremena beležimo po nekoliko prilika na obe strane. Izdvajamo pogođenu prečku Stefana Radovića, ali je mreža gostiju ostala netaknuta.

Kraljevac - Omladinac

Drugo poluvreme počelo je kao i prvo, bez kalkulacija, sa dosta ofanzivnom igrom. U 55. minutu golman domaćih Aleksandar Stanojković odlično reaguje nakon stopostotne prilike, koju ne koristi napadač Mitić. Do kraja meča mreže su mirovale, bodovi ostaju podno Kraljevice!

Sa nova tri boda Kraljevica i dalje maksimalna iz osam kola isto toliko pobeda. U narednom kolu FSU Kraljevica gostuje u Podgorcu ekipi Malinika, dok Omladinac na svom terenu dočekuje drugoplasirani Trebič iz Sokobanje.

Kraljevica - Omladinac 2:1 (2:1)

Kraljevica: Stanojković, Ćosić, Radović, Aleksić, M. Gligorijević (od 85' Milenović), Brkić, A. Gligorijević, Žikić (od 80' Tasev), Milijić (od 60' Denić), Čikarić (od 60' Radanović), Žikić.

Omladinac: Gajić, Milošević, Milojić, Jovanović, Stevanović, Mirosavljević, Mladenović, Dimitrijević, Mitić, Đorđević, Stojanović.