KRALJEVICA I DALJE MAKSIMALNA: Nova tri boda na gostovanju Hajduku!

03.10.2022

14:40

Zaječarska okružna liga je trenutno na sredini jesenjeg dela prvenstva. U sedmom kolu lider na tabeli ekipa Kraljevica gostovala je u Rujevici timu Hajduka. Sva tri boda idu gostima, rezultat je bio 4:1.

Mrežu domaćih načeo je Aleksandar Gligorijević prelepim pogotkom već u 12. minutu za prednost Kraljevice. Posle vođstva nastavili su gosti sa pritiskom na odbranu domaćih. Za drugi gol čekalo se do pred kraj prvog dela igre. Minut pred kraj prvog poluvremena Marko Žikić duplira prednost gostiju.

Drugo poluvreme počinje izmenom u domaćem sastavu, Antonijević ulazi umesto Milivojevića. Za golove se u drugom poluvremenu „pobrinuo" glavni sudija na meču. Prvo je u 60. minutu dosudio penal za Hajduk posle igranja rukom Tomića. Precizan sa kreča bio je rezervista Antonijević za smanjenje prednosti Kraljevice na 2:1. Osam minuta kasnije sudija opet svira najstrožiju kaznu, ovoga puta u korist gostiju.

Živić na nedozvoljen način biva oboren u kaznenom prostoru domaćih, siguran egzekutor bio je Aleksić za 3:1. Tačku na novi siguran trijumf Kraljevice stavio je Aleksić prelepim golom iz slobodnog udarca.

Fudbaleri Kraljevice

Pobedom nad Hajdukom izabranici trenera Jugoslava Prvulovića postali su lideri na tabeli Zaječarske okružne lige sa dva boda više od sokobanjskog Trebiča koji je dan ranije igrao nerešeno 1:1 na neugodnom gostovanju u Kalni protiv ekipe Midžora. Epitet igrača utakmice odnosi brzonogi bek Aleksandar Gligorijević koji je, pored efektnog pogotka za prvo vođstvo svog tima, bio nerešiva enigma za krilne napadače Hajduka koji su pored njega delovali nemoćno svih 90 minuta. U narednom kolu FSU Kraljevica dočekuje ekipu Omladinca iz Grezne dok Hajduk u lokalnom derbiju ukršta koplja sa drugoplasiranim Trebičem.

Hajduk - Kraljevica 1:4 (0:2)

Hajduk: Stevanović, Lazarević (od 88' V, Aleksić), Nikodijević (od 27' Gocić), L. Radojković, Ni. Milivojević, M. Radojković, L. Aleksić, Stamenković, Ne. Milivojević (od 46' Antonijević), Marković, Branković.

Kraljevica: Stanojković, Ćosić, Dinić (od 78' Radenović), Aleksić (od 88' Brkić), Gligorijević (od 88' Milenović), M. Žikić (od 77' Denić), Brkić, Gligorijević, R. Žikić (od 88' Tasev), Shaffer, Tomić.