RUS ISPAO, RUS U POLUFINALU: Sjajan meč i revija brejkova u Njujorku!

Veliki prijatelji priredili spektakl.

Andrej Rubljov i Danil Medvedev (u pozadini)

Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u polufinale US Opena!

On je u četvrtfinalu savladao sunarodnika i svog velikog prijatelja Andreja Rubljova.

Medvedev je trijumfovao rezultatom 3:0 (6:4, 6:3, 6:4), posle dva sata i 48 minuta igre.

Meč je obeležio neverovatno veliki broj brejkova za muški tenis, čak 14.

Rubljov je sjajno ušao u meč, poveo je odmah 3:0, ali je do kraja uvodnog seta osvojio samo jedan od sedam osvojenih gemova.

Slična situacija viđena je u drugom setu, gde je Rubljov prvo pretrpeo brejk, a onda sa dva oduzeta poveo 3:1. Ipak, usledila je Danilova serija od pet uzetih gemova zaredom, čime je došao do vođstva od 2:0 u setovima.

U trećem setu su igrači čuvali svoje servise u prva dva gema, a potom su usledila tri brejka,nakon kojih je prednost od 3:2 imao Rubljov. Ipak, Medvedev je poravnao u osmom gemu novim brejkom, a poslednjim je i zapečatio sudbinu svog protivnika na turniru u Njujorku.

Medvedev će se u polufinalu sastati sa pobednikom meča Karlos Alkaraz - Aleksander Zverev.