ŠOK U NJUJORKU: Prvi nosilac ispao sa US Opena!

28.08.2023

19:21

Počišćen je sa terena za manje od dva sata.

US Open

Kazahstanski teniser Aleksander Bublik poneo je neslavni epitet prvog nosioca koji je završio takmičenje na ovogodišnjem US Openu.

Bolji od njega na startu turnira bio je Austrijanac Dominik Tim.

Šampion US Opena iz 2020. godine slavio je rezultatom 3:0 (6:3, 6:2, 6:4), posle jednog sata i 54 minuta igre.

Austrijski teniser je u sva tri seta po dva puta uzimao gemove na servis protivnika, dok je Kazahstancu to po jednom polazilo za rukom u prvom i trećem setu. Na kraju je Tim rutinski slavio i potpuno zasluženo se našao u drugom kolu.

Tim će u drugom kolu igrati protiv Bena Šeltona, koji je posle preokreta sa 3:1 (1:6, 6:3, 6:2, 6:4) pobedio Pedra Kačina.