25.11.2023

23:11

Fudbaleri Milana prekinuli niz od četiri meča bez pobede

Fudbaleri Milana

Fudbaleri Milana su savladali Fiorentinu minimalnim rezultatom 1:0 na "San Siru", u okviru 13. kola Serije A.

Izabranici Stefana Piolija su prekinuli niz od četiri utakmice bez pobede.

Šansu na meču dobio je i srpski reprezentativac Luka Jović, koji je na terenu bio do 83. minuta, ali nije uspeo da se upiše u strelce.

Nije bilo većih šansi u prvom poluvremenu sve do prvog minuta nadoknade, kada je Jović proigrao Tea Ernandeza, koji je ušao u kazneni prostor, a potom faulom zaustavljen od strane Fabiana Parisija.

Francuz je preuzeo odgovornost i rutinski pogodio sa bele tačke za vođstvo "rosonera".

Milan je u nastavku meča, u drugom poluvremenu, kontrolisao ritam.

Veliku šasnu imao je Luka Jović u 75. minutu, kada je izašao jedan na jedan sa golmanom Fiorentine Pietrom Teraćijanom, gađao uz desnu stativu, ali je čuvar mreže uspeo da odbrani njegov udarac.

Do kraja meča u šestom minutu nadoknade, Rolando Mandragora je mogao da donese izjednačenje ekipi iz Firence, ali je Majk Manjan uspeo da sačuva mrežu i tri boda Milanu.

Milan u narednom kolu dočekuje Frozinone, dok u Firencu stiže Salernitana.