"VUKOVI" PALI NA "SENT DŽEJMS PARKU": Njukasl pobedio u Premijer ligi posle skoro dva meseca!

12.03.2023

19:30

Važan trijumf u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Detalj sa meča Njukasl - Vulverhempton

Fudbaleri Njukasla uspeli su da prekinu crni niz u Premijer ligi, koji je trajao pet utakmica.  Crno-beli su u okviru 27. kolu uspeli na nadigraju Vulverhempton rezultatom 2:1 (1:0) na "Sent Džejms Parku" čime su osvojili tri prvenstvena boda prvi put još od 15. januara i trijumfa nad Fulamom.

Slavlje popularnim "svrakama", svojim 11. pogotkom u šampionatu, doneo je Almiron u 78. minutu meča za pravi delirijum na tribinama.

Vodeći gol dao je Isak u 26. minutu, a "vukovi" su poravnali zahvaljujući Hvangu, sredinom drugog poluvremena.

Njukasl je stigao do 44. prvenstvenog poena, te je sada peti na tabeli, uz dve utakmice manje, dok su Vulvsi sakupili 27 i čeka ih borba za opstanak do samog kraja.

Podsetimo, ranije tokom dana Arsenal je uspešno nastavio pohod ka tituli na "Krejven Kotidžu", a bodove su podelili Mančester junajted i Sautempton (0:0), odnosno Vest Hem i Aston Vila (1:1).