13.12.2017

21:16

Kristijano Ronaldo je postao najbolji strelac u istoriji Svetskih prvenstava za klubove.

Kristijano Ronaldo

Real Madrid u polufinalu deli megdan sa Al Džazirom, na poluvremenu je gubio sa 1:0, a posle sedam-osam minuta igre u nastavku Kristijano Ronaldo je poravnao na na 1:1.

Luka Modrić mu je asistirao, a zvanično najbolji fudbaler na svetu je tako postigao šesti gol na Svetskim klupskim prvenstvima, čime je ostavio iza sebe Mesija, Suareza i Ćesara Delgada koji su dali po pet golova na ovom takmičenju.

Inače, Real u Abu Dabiju brani titulu svetskog prvaka osvojenu prošle godine u Japanu. Ronaldo je na tom turniru bio najbolji igrač i strelac sa četiri postignuta gola.