EVROPA ĆE IMATI NOVOG ŠAMPIONA: Ronaldo i Portugal ispali, Belgija ide u četvrtfinale!

18:52 >> 21:01

Belgija je minimalnom pobedom 1:0 izbacila Portugal sa Evropskog prvenstva.

Torgan Azar

Pobedonosni pogodak postigao je Torgan Azar u 42. minutu, bombom sa 20 metara.

Utakmica je mahom prošla u opipavanju snaga, bez tempa i mnogo šansi. Selektor Portugala Fernando Santoš je pokušavao da izmenama osveži napad, ali nije bilo gola.

Belgija je će u četvrtfinalu igrati protiv Italije, a Evropa će dobiti novog šampiona.

Kraj meča!

- 82. minut - Ruben Dijaš pogađa stativu sa 17 metara!

- 76. minut - Pepe u svom stilu pravi grub faul i dobija žuti karton.

- 72. minut - Žuti karton Vermalenu posle starta nad Feliksom.

- 70. minut - Fernando Santoš ponovo osvežava napad, izvodi Žotu, ubacuje Andrea Silvu.

- 61. minut - Feliks proba glavom, opasan šut, ali Kurtoa na mestu.

- 59. minut - Diogo Žota šutira iz okreta na oko 11 metara, preko gola.

- 55. minut - Dvostruka izmena kod Portugala, pojačava se napad - ulaze Žoao Feliks i Bruno i Bruno Fernandes, izlaze  Žoao Mutinjo i Bernardo Silva.

- Počelo je drugo poluvreme

- Kraj prvog poluvremena!

- 42. minut - GOOOOOOOOOL! TORGAN AZAR! Fenomelan gol sa 20 metera prekida poluvreme bez konkretnih šansi!

- 33. minut - Nastavlja se igra na obe strane bez šansi.

- 25. minut - Bomba Ronalda iz slobodnjaka! Kurtoa brani!

- 18. minut - Ne žuri ni Portugal, ni Belgija, čekaju se greške protivnika.

- 6. minut - Portugal u kontri, Renato Sančez šalje loptu Žoti koji je loše šutirao

Utakmica je počela!

Sastavi:

Belgija: Kurtoa - Aldervireld, Vertongen, Vermalen - Menije, Tilemens, Vitsel, T. Azar - De Brujne, Lukaku, E. Azar.

Portugalija: Patrisio - Dalo, Dijas, Pepe, Gereiro - Mutinjo, Palinja, Sančes - Silva, Ronaldo, Žota.

Gotovo svi ljubitelji fudbala svrstavaju Portugal i Belgiju u najuži krug favorita za titulu.

Portugalci su imali tu nesreću da su završili u grupi smrti sa Nemačkom i Francuskom, inače bi izborili mnogi bolji plasman i izbegli Belgiju. Kristijano Ronaldo i kompanija su upisali pobedu nad Mađarskom, poraz od Nemačke i remi sa Francuskom u grupnoj fazi.

Na putu do odbrane titule im staje maksimalno našpanovana Belgija sa timom punom megazvezda, ne zna se od koga više preti opasnost.

Nesumnjivo nas čeka izuzetno zanimljiv meč u Sevilji na terenu prepunom največih imena svetskog fudbala.