FMP se vratio pa ispustio protivnika, Cedevita do pobede posle produžetka!

01.02.2020

20:11

Košarkaši Cedevita Olimpije savladali su FMP 105:100 posle produžetka i tako se vratili na mesto koje vodi u plejof.

RepublikaFoto: ABA liga/FMP
Neverovatan meč

Meč je počeo jako izjednačeno, ali je Cedevita u drugoj četvrtini uspela da se odlepi. Na polovini treće četvrtine gosti su imali prednost od 14 poena, ali je FMP podigao nivo igre u odbrani, a Ulubaj je sjajno zaigrao.

FMP je uspeo da se vrati u meč i na kraju je upravo mladi Turčin trojkom doneo poene vredne produžetka. U dodatnih 5 minuta bolja je bila Cedevita Olimpija i došla je do bitne pobede u borbi za jedno od prva četiri mesta na tabeli.

Ulubaj je bio ubedljivo najefikasniji u FMP-sa 26 poena, a kod Olimpije je Jaka Blažič imao 27. Istakao se i Kodi Miler-Mekintajer sa 18 poena i čak 11 asistencija.

U drugom meču dana Cibona je savladala Krku 77:69 i tako praktično obezbedila opstanak u ligi.

"Vukovi" su u prvoj četvrtini napravili razliku od 9 poena, koju su držali do kraja meča, a iako se Krka pred kraj približila, Cibona je uspela da preživi taj nalet i pobedi.

Kod Cibone najefikasniji je bio Novačić sa 22 poena, dok je Krku predvodio Marko Jošilo sa 21 poenom i 8 skokova.