ALAL VERA MOMCI: Srbija POČISTILA Holandiju za polufinale Evropskog prvenstva!

14.09.2021

17:15

Odbojkaši Srbije savladali su Holandiju sa 3:0, čime su se plasirali u polufinale Evropskog prvenstva!

Slavlje reprezentativaca Srbije

"Orlovi" su kontrolisali meč od prvog do poslednjeg poena. Prvi set su rešili u svoju korist sa 25:23, a naročito dominantnu igru prikazali su u drugom periodu, kada "lale" bukvalno nisu imale šansu.

Činilo se da će u istom ritmu Srbija nastaviti i u trećem intervalu igre, ali se Holandija borbenom igrom vratila, čak stigla i do set lopti. Tokom igre na razliku presudilo je iskustvo i koncentracija naših odbojkaša, koji su uspeli da pobede u najvažnijem meču na turniru i uđu u borbu za medalje.

Srbija će se u polufinalu sastati sa boljim iz meča Italija - Nemačka.

Tok susreta iz Gdanjska mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Srbija - Holandija 3:0 (27:25, 25:20, 25:23)

Kraj meča, Srbija - Holandija 3:0, "orlovi" su u polufinalu!

27:25 - Igralo se na razliku, ali naša selekcija je prikazala veću koncentraciju i duže nerve u finišu!

24:24 - As, pa servis greška Dermata, Holandija je propustila prvu set loptu.

23:23 - Igra se poen za poen, Dermat za novi egal.

22:22 - Novo izjednačenja, drama u finišu trećeg perioda igre.

21:20 - Posle izjednačenja, Kovačević je materijalizovao napad Srbije iz teške situacije.

20:19 - Kovač je uzeo tajm-aut, nakon mini serije Holandije od dva poena.

19:16 - Majstorović i Ivović osvajaju ključan poen za Srbiju!

18:16 - Novi poen za Holandiju, čeka nas uzbudljiva završnica trećeg seta.

17:15 - Vraćaju se Holanđani izuzetno borbenom igrom, Luburić je osvojio veoma bitan poen za Srbiju.

15:12 - Plus dva je za naše momke, "lale" čine sve što je u nihovoj moći da izjednače, ali ne dozvoljava Uroš Kovačević.

12:9 - Srbija je stekla osetniju prednost, Holanđani su uzeli minut odmora.

9:8 - Jorna je najpre izjednačio, pošto je lopta od našeg bloka otišla u aut, ali je zatim odličan bio Ivović.

5:5 - Luburić je poentirao, egal u trećem intervalu igre.

3:2 - Rezultatska klackalica u Gdanjsku, Ivović je poentirao iz servisa, potom i Dražen Luburić., ali ne da se Holandija.

1:1 - Servis greška Jorne, izjednačenje.

0:1 - Holanđani su poveli u trećem periodu igre.

Srbija vodi sa 2:0, drugi set smo dobili sa 25:20

24:20 - Kovačević je materijalizovao napad Srbije, "orlovi" imaju četiri set lopte.

23:19 - Ivović je pogodio iz zadnje linije, Holandija nemoćna da unese neizvesnost.

22:18 - Rutinska igra Srbije, blizu smo dupliranja prednosti.

20:15 - Lisinac odličnim servisom donosi našoj reprezentaciji miran finiš.

18:14 - Važan poen Luburića.

17:14 - Sjajno se bore Holanđani, pokušavaju da se vrate u set, Srbija ima tri poena viška.

15:11 - Uroš Kovačević je poentirao, održavamo lepu prednost.

12:8 - Ivovićev poen nam je oduzet nakon pregledavanja snimka, tri poena zaredom osvajaju "lale"

12:5 - Raste prednost izabranika selektora Kovača, perfektan servis i as Srećka Lisinca.

10:4 - Jorna je smanjio rezultat, ali je Ivović sjajno poentirao za šest poena prednosti.

6:2 - Tajm-aut Holanđana, čiji je zaostatak sve veći.

5:2 - "Orlovi" imaju lepu zalihu na startu drugog seta, Holanđani deluju nemoćno.

4:1 - Novi as Srbije, sjajan servis pravi razliku u Gdanjsku.

3:1 - Naša selekcija je na dva poena viška.

1:0 - Srbija poenom otvara i drugi period igre.

Srbija je dramatični prvi set rešila u svoju korist sa 25:23

25:23 - As Lisinca za 1:0 u korist Srbije!

24:23 - Uroš Kovačević je našoj selekciji doneo set loptu, tajm-aut Roberta Pjace, holandskog selektora.

23:23 - Drama u finišu prvog seta, Srbija i Holandija potpuno izjednačeni, Luburić je postigao novi poen.

21:21 - "Kuvanjem" naš rival poravnava rezultat.

20:20 - Kovačević je poentirao za egal, tajm-aut je zatražen sa klupe Holandije.

18:20 - Vitenbur prolazi za plus dva.

17:19 - Servis greška Srbije, nikako da naši momci vežu nekoliko poena.

15:17 - Selektor Srbije Slobodan Kovač zatražio je tajm-aut uoči finiša prvog seta, Holandija u vođstvu...

15:16 - Odlično funkcioniše blok Holanđana, problemi za našu reprezentaciju u prvom intervalu igre.

13:14 - Holandija pravi mini seriju od tri poena za preokret.

12:11 - Azis je smanjio zaostatak "lala", Srbija održava vođstvo

8:8 - Egal u prvom setu, povredio se Luburić, na parketu je Atanasijević.

6:5 - Lisinac je poentirao za novu prednost "orlova", Holanđani prave mnogo grešaka, čime olakšavaju posao našim momcima.

5:4 - Kovačević prolazi za vođstvo Srbije!

4:4 - Luburića je sačekao trojni blok, novo izjednačenje.

2:3 - Holanđani održavaju minimalnu prednost.

0:1 - Prvi poen na meču osvojili su Holanđani, pošto je od Podraščanina lopta otišla u blok-aut.