OVO NIJE BILO ZA LJUDE SA SLABIM SRCEM: Španija u finalu - Srbija skupo prodala kožu!

06.07.2019

20:34 >> 20:23

Sve čestitke izabranicama Marine Maljković... Uprkos porazu u polufinalu Evropskog prvenstva, od prvaka starog kontinenta Španije, naše devojke zaslužuju sve pohvale za borbenost i prikazanu igru. Rezultat na kraju – 71:66. U nedelju borba za bronzanu medalju!

Borba do kraja

Sve staje u poslednjih pet minuta meča. Srbija je kaskala ceo duel... Tražila priključak i na kraju uspela da dođe do njega, i unese potpunu neizvesnost i dramu, pred sam kraj ovog duela.

Ipak, u ovom meču šut za tri poena nije služio. Samo jedna trojka od čak deset pokušaja.

Samo za jedan trenutak je naša reprezentacija došla do prednosti u poslednjoj četvrtini, kada je cela Srbija verovala da je na pomolu preokret, ali onda neshvatljiv potez Ane Dabović koja je posle dosuđenog faula po leđima udarila protivničku igračicu. To neumanjuje njenu žrtvu, jer je kao što svi znamo igrala sa jednom rukom.  U odsudnim trenucima meča, lopta jednostavno nije htela u koš kako bi se drama produžila do poslednjih trenutaka.

Srbiju je predvodila Jelena Bruks sa 17 poena, dok su po 12 dodale Dragana Stanković i Dejana Butulija, a Sonja Petrović je imala po 6 poena, skokova i asistencija.

Uprkos tome što je polomila kost šake, Ana Dabović je postigla 9 poena uz 4 skoka u ovom meču.

Najefikasnija u španskom timu bila je Astu Ndur sa 17 poena i 5 skokova, 14 je postigla Ana Krus, a po 10 su ubacile Marta Ćargaj i Laura Nikols koja je imala i 10 skokova.

U nedelju, Srbija juri bronzanu medalju protiv Velike Britanije, koja je poražena u borbi za finale od Francuske. Meč počinje od 17.30, dok je finale od 20.30.

Tok meča:

IV četvrtina

10. minuta: Španija slavi ulazak u finale

9. minut: Sve staje u poslednjih trideset sekundi meča

7. minut: Sonja Petrović posle sjajne odbrane 66:64 vodi Srbija

6. minut: Bruks nosi Srbiju u ovim trenucima. Butulija, najzad - TROJKA

4. minut: Jelena Bruks dobra i u odbrnai i u napadu

3. minut: Tehnička greška dosušena Špankinjama... Vreme je da se meč prelomi - Jelena Bruks pogađa

1. minut: Crvendakić pogađa poene na startu poslednje četvrtine

III četvrtina

10. minut: Dragana Stanković sigurna sa slobodnih bacanja

9. minut: Dajana Butulija je promašila oba slobodna bacanja, dva ofanzivna skoka, dva pokušaja za tri poena - bez uspeha, a potom Crvendakić sa slobodnih bacanja najzad poentira

8. minut: Dajana Butulija lupa blokadu Špankinjama. Sudije bez potrebe ponovo pomažu protivnicima, što je dodatno iznerviralo publiku u "Areni" koja grmi

7. minut: Najzad je Srbija ubacila tri poena, do duše 2+1, ali Špankinje odmah vraćaju trojkom

5. minut: Španiji ne treba pomoć sudija, ali je ipak dobija... Dragana Stanković drži priključak

4. minut: Butulija iz koraka u poslednjoj sekundi napada upisuje poene

3. minut: Efektno... Odlična akcija Srpkinja - Bruks upisuje poene

2. minut: Koš za koš se igra. Ana Kruz pogađa kao "kap"

1. minut: Ana Dabović sjajno otvara trežu četvrtinu. Potom se Jelena Bruks upisuje poene

II četvrtina

Ana Dabović

10. minut: 30:37 - Kraj prvog poluvremena - Španija vodi

8. minut: Sonja Petrović upisuje prve poene iz igre. Bore se naše kao lavice, dva ofanzivns skoka ali bez realizacije koja bi dodatno istopila prednost Španije

7. minut: Ana Kruz kao metak dolazi do poena. Koševi se nižu kao na traci, svaki napad završava se poenima jedne, odnosno druge selekcije

5. minut: Delovalo je da smo pogodili prvu trojku na meču, ali je ipak upisana dvojka. Dajana Butulija jedan od dva... Baš kao i Sonja Petrović u borbi za loptu sa dve Špankinje. Lopta ipak za protivnice na ovom meču. Ana Kruz trojku, a naša Butulija upisuje lake poene

4. minut: Sjajna odbrana Srbije, agresivno, kako su nas i navikle u dosadašnjem delu prvenstva. Ana Kruz posle izgubljene lopte naših devojka dolazi do 2+1. Sonja Petrović koristi oba slobodna bacanja

3. minut: Dajana Butulija sjajnim trkom dolazi do poena. Dragana Stanković upisuje četvrti poen. Neće se Srbija predati bez borbe!

2. minut: Bez poena u prvom minutu igre u II četvrtini, a Srbija poenima otvara ovaj segment

Ana Dabović

I četvrtina:

10. minut: I osmi poen upisuje Domingez na kraju prve četvrtine

9. minut: Silvija Domingez upisuje šesti poen na meču, posustaje Srbija, neće lopta u koš

7. minut: Jelena Bruks sjajno dodaje do Ane Dabović koja je lepo utrčala pod koš

6. minut: Jelena Bruks dvojkom smanjuje prednost, njen četvrti poen na meču

5. minut: Ana Kruz upisuje dva poena, a potom dodaje i trojku. Prva osetnija prednost Španije

4. minut: Ana Dabović dominira... Pokazuje koliko je bitna za ovaj tim

3. minut: Bruks upisuje oba poena sa slobodnih bacanja. Na drugoj strani trojka

2. minut: Ana Dabović upisuje prve poene za našu selekciju. Špankinje su imale polovičan učinak sa slobodnih bacanja, a potom i dva napada, pošto su zbog spretnosti stizale do novih napada, međutim agresivnost Srbije se na kraju isplatila

1. minut: Utakmica je počela prvim napadom Srbije ali Španija dolazi do prvih poena

20.20 - Ovo je sedmi susret dve selekcije u 21. veku, a Srbija do sada nijednom nije pobedila. Poslednji put su se srele u polufinalu Olimpijskih igara 2016, kada je "Crvena furija" bila ubedljiva 68:54.

20.10 - Obe selekcije su do polufinala stigle bez poraza u prethodne četiri utakmice, dok je Srbija pobeđivala Belorusiju, Rusiju, Belgiju i Švedsku, Špankinje su bile bolje od Ukrajine, Velike Britanije, Letonije i Rusije

20.05 - Prvi finalista je Francuska koja je savladala Veliku Britaniju rezultatom  63:56, više o tom meču možete pročitati OVDE

? Poetry in motion. #EuroBasketWomen

A post shared by FIBA Women's EuroBasket (@eurobasketwomen) on Jul 6, 2019 at 10:14am PDT