INTERU DRAMA NA MEACI: Šampion bolji od lidera u DERBIJU Serije A! (VIDEO)

21.11.2021

19:23

Derbi meč 13. kola Serije A pripao je aktuelnom prvaku Interu, koji je na stadionu "Đuzepe Meaca" nadigrao lidera šampionata, ekipu Napolija sa 3:2 (2:1).

"Neroazuri" su slavili nakon preokreta, a prvi gol za Napolitance delo je Zjelinskog, koji je preciznim udarcem savladao Handanovića.

Ipak, Inter je do poluvremena stigao do preokreta. Najpre je u 25. minutu Hakan Čalhanoglu realizovao penal, da bi u 44. Perišić dao gol glavom posle kornera.

Zanimljiv je bio i nastavak duela, a povećanje prednosti domaćima je u 61. doneo Lautaro Martines, preciznim udarcem po zemlji.

Od završnice je dramu načinio Mertens u 78. minutu, najlepšim golom na utakmici. Pogodio je sa više od 20 metara.

U nadoknadi vremena Napoli je bio blizu boda, ali je Handanovič zaustavio pokušaj Marija Ruija i sačuvao pobedu Intera.