SUPERLIGA SRBIJE: Surduličani se PROŠETALI kroz Lučane - Zmajevi probili bedem u Milanovcu!

20.08.2021

21:01

Danas je i zvanično otpočelo 6. kolo Superlige Srbije koji je otvoren duelom Radnika iz Szrdulice i Mladosti iz Lučana.

Nova pobeda Radnika u Superligi Srbije

Ekipa iz Surdulice je u Lučanima uzela tri boda nakon što su bili bolji od domaćina sa 2:0 (0:0).

Treba naglasiti da je ovo druga uzastopna pobeda Surduličana, koji ove sezone nisu pretrpeli nijedan poraz.

Ekipa Radnika je najpre povela nakon nepunog minuta igre u drugom poluvremenu, a strelac je bio Milovanović, koji se odlično snašao iako je bio na zemlji.

Konačan rezultat postavljen je u 58. minutu nakon što su domaći izgubili loptu na svojoj polovini, to su igrači Radnika iskoristili, istrčali kontru a Subotić je zatresao mrežu.

Što se tiče ekipe Mladosti,do sada su odigrali pet utakmica u kojima su pretrpeli i pet poraza što nam govori da je tim iz Lučana u ozbiljnom problemu.

U drugom meču odigranom ovog petka ekipa Voždovca je uz minimalac slavila na gostovanju Metalcu u Gornjem Milanovcu.

Nakon ravnopravnog prvog dela utakmce, Zmajevi su, za razliku od domačini u nastavku krenuli sa nešto ofanzivnijom igrom.

Upravo taj način im je doneo i vođstvo. U 62. minutu Nikola Vujnović je probio bedem domaćina i zatresao mrežu.

U nastavku meča nije bilo promene rezultata te je Voždovac "na krov" odneo tri boda što je i obezbedilo trenutnu treću poziciju na tabeli Superlige Srbije.

Što se tiče Metalca, ovim porazom je stano na četiri osvojena boda u dosadašnjem toku prvenstva te i dalje zauzima 13. poziciju na tabeli.