NEKOMPLETNI GOSTI NISU MOGLI VIŠE U PODGORCU: Domaćin je brzim golovima na startu rešio pitanje pobednika!

21.08.2023

08:36

Malinik slavio na startu nove sezone protiv sastava Kosova.

U okviru prvog kola Zaječarske okružne lige Malinik iz Podgorca ugostio je na svom terenu sastav Kosova iz Zvezdana. U najavi meča koju smo odradili na našem portalu, iz redova gostujućeg tabora su potvrdili da na ovaj meč idu oslabljeni, ali da ne idu sa belom zastavom.

Odlično su otvorili domaćini utakmicu što je rezultiralo brzim golovima u mreži rivala.

Milan Pantelić je u 12. minutu pogodio za vođstvo Malinika, zatim je u narednih pet odličnu "rolu" pokazao Miša Jović. Pomenuti fudbaler je sa dva brza pogotka povosio prednost svog tima na 3:0.

Izostanak Mirkovića je bio jasno vidljiv

Stabilizovali su se gosti, pokušavali su do kraja poluvremena da dođu do pogotka koji bi ulio nadu za boljim rezultatom u drugom delu, ali u tome nisu uspeli. Izostanak najboljeg strelca i kapitena, Mirkovića je jasno bi vidljiv.

Za vreme pauze trener domaćih je odlučio da izvrši dve izmene, dok promena u taboru gostiju nije bilo.

Opao je tempo igre u drugom poluvremenu, ali su domaći uspeli ipak još dva puta da zatresu mrežu rivala. Igor Kostanović je pogotcima u 60. i 75. minutu postavio konačnih 5:0.

Malinik (Podgorac) - Kosovo (Zvezdan) 5:0 (3:0)

Malinik: Žurkić (od 46' Grozdić), Taricić, Kostanović, Jankucić, Z. Todorović (od 46' Berkenječević), A. Todorović, Macić, Živković, Buculović, Jović, Pantelić

Kosovo: Vasiljević, Vučić, Kostić, Dujkić, Stanimirović, Jovanović, Stančić, Rančić, Stavrić, Ilić, Stanković

U sledećem kolu sastav Kosova dočekuje Rudar (Grkljane), dok ekipa Malinika gostuje Rgotini.