FURIOZNA ZVEZDA "PROTUTNJALA" PIONIROM! Crveno-beli ostavili Megu u prašini i napravili veliki korak ka finalu ABA!

03.05.2024

20:47

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Megu u Pioniru ubedljivim rezultatom 103:73 u prvom meču polufinala plej ofa AdmiralBet ABA lige.

Mnogo lakše nego što se očekivalo crveno-beli su nadigrali talentovanu ekipu Mege koja im je ove sezone pravila ozbiljnih problema u prethodnim duelima. Da li je do toga što gosti nisu mogli da računaju na Uroša Plavšića, ili jer je Zvezda večeras odigrala jedan od najboljih mečeva sezone, saznaćemo već za četiri dana kada će ova dva tima opet odmeriti snage.

KK CRVENA ZVEZDA - KK MEGA 103:73

(27:20, 25:13, 26:22, 25:18)

Crvena zvezda - Mega

Videlo se na ovom meču koliko duga klupa znači Janisu Sferopulosu koji je imao sve igrače na raspolaganju osim Adama Hange. Zvezda je već u prvoj deonici uspela da se odlepi, a do kraja poluvremena i da povede sa čak 19 razlike. Iako ih na početku nije najbolje služio šut za tri, kasnije su domaći igrači krenuli da pucaju sa svih strana, sa čim mlada ekipa Mege ovog puta nije uspela da se nosi.

Prednost je samo rasla, da bi došla do maksimalnih 34. Veoma su lepo raspoređeni bili poeni u sastavu Crvene zvezde.

Nedović i Gedraitis su postigli po 13, dok je fenomenalni Trej Tompkins dodao 11. Teodosić i Jago imali su po 10, a Bolomboj i Lazić po 9 poena.

Što se tiče ekipe Mege, Đurišić je odigrao apsolutno najbolje završivši meč sa 26 poena. Najbliži su mu bili Jelavić i Jović sa 10, odnosno 11 poena.

Zvezda može da overi učešće u polufinalu, kao što smo već rekli, za četiri dana kada je na programu revanš meč.

TOK MEČA

KRAJ UTAKMICE

10. minut - Gilespi pogađa jedno slobodno bacanje, a Kobzisti je precizan sa distance za kraj meča.

9. minut - Evo trojke Jelavića posle tajm auta Baraća. I pogađa Jago svoju drugu trojku za oduševljenje publike zbog prebacivanja brojke od 100 poena.

8. minut - Gilespi je bio jedini igrač koji se sve do sada nije upisao u listu strelaca, ali to više nije slučaj.

7. minut - Evo i trojke Dalibora Ilića!

6. minut - Evo i prve trojke Jaga Dos Santosa. Veoma lepo se snalazi Jelavić i pogađa.

5. minut - Filip Jović je na snažnom zakucavanju. Ponovo Đurišić pokazuje klasu na meču.

4. minut - Đurišić je na ziceru.

3. minut - Evo ga Trej Tompkins i sa 2+1 i pogođenim penalom!

2. minut - Miloš Teodosić šalje perfektno dodavanje za Topića koji je na ziceru. Prednost Zvezde iznosi 29 poena. Tompkins pogađa još jednom za dva.

1. minut - Fenomenalan pas Treja Tompkinsa za Bolomboja! Potom je Tompkins precizan i za dva!

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

10. minut - Đurišić potom i pogađa trojku, ali Miloš Teodosić uzvraća istom merom! A Trej Tompkins sa poludistance ponovo pogađa sa zvukom sirene! 78:55

9. minut - Đurišić monstruozno zakucava!

8. minut - Kovačević pogađa 2+1. Branko Lazić pogađa za dva a potom se i baca van parketa po loptu.

7. minut - Miljenović uzvraća odličnim potezom i poenima na drugoj strani. Milijašević pogađa trojku, ali Nikola Topić uzvraća bivšem timu istom merom. Uh, sada je Miljenović na parketu i čini se da je u pitanju veća povreda. Morao je uz pomoć da napusti teren.

6. minut - Evo i prvih poena Nikole Topića i to van linije 6,75! Kakav roling Luke Mitrovića i poeni!

5. minut - Veoma lepo dodavanje Gedraitisa Davidovcu za lake poene!

4. minut - Nedović vrlo raspoložen - pogađa trojku. Jović odgovara zicerom na drugoj strani.

3. minut - Vrlo lepo je Dos Santos "prozujao" do koša Mege. Đurišić je ukrao loptu neopreznom Nedoviću i pogodio uz faul. I ponovo je na liniji penala isti igrač, ipak 1/2.

2. minut - Uzvratio je Miljenović zicerom, ali je Malovec u problemu sa faulovima kod Mege.

1. minut - Gedraitis otvara drugo poluvreme poenima.

POČELO JE DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

10. minut - Nemanja Nedović pogađa trojku pod faulom Đurišića! Precizan je i sa linije penala za +19 i kraj. 52:33

9. minut - Kovačević jako lepo ide do koša i pogađa. Ali Mitrović se još lepše okreće i poentira. Zvezdi sve ide od ruke u prvom poluvremenu.

8. minut - Na drugoj strani Đurišić sa penala precizan oba puta, ali Zvezdin Litvanac je prvi dvocifreni na meču nakon nove trojke!

7. minut - Topić šalje izvrstan pas za Gedraitisa koji je fauliran i pogađa jedno slobodno bacanje.

6. minut - Evo i poena Treja Tompkinsa sa poludistance za +15!

5. minut - Džoel Bolomboj ponovo poenima tera Marka Baraća da zove tajmaut.

4. minut - Nedović je ovog puta doneo bolju odluku i završio akciju pogotkom za dva. Đurišić je iskoristio nepažnju Ilića i pogodio uz faul. Rokas Gedraitis je u ritmu i pogađa trojku iz ugla.

3. minut - Jović vrlo lepo ide do koša crveno-belih.

2. minut - Fenomenalni Teodosić je pogodio za dva, pa i za tri!

1. minut - Plavšić precizan sa linije penala.

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Luka Mitrović je iz teške pozicije pogodio za dva, ali se razigrala Mega i Miljenović pogađa trojku za -5. Međutim, Branko Lazić uz zvuk sirene pogađa flouter!

9. minut - Divno je Đurišić naslonio loptu na tablu.

8. minut - Teodosić i Nedović kao nekada kombinuju vrlo lepo. Iljasolu je uzvratio iz skok-šuta.

7. minut - Teodosić je precizan sa linije penala.

6. minut - Miljenović je precizan sa slobodnih bacanja,a Nedović je na ziceru nakon jednog promašaja.

5. minut - Bolomboj ponovo poentira, na drugi obruč. Igra se izuzetno brzo i dinamično, a Branko Lazić je pogodio uz faul - nesvakidašnje. Precizan je i sa linije penala kapiten Zvezde, a Jago promašuje svoj treći šut za tri.

4. minut - Gedraitis je dobro ušao u meč i pogodio 2/2 bacanja, pa je Jelavić na ziceru na drugoj strani. Ipak, sjajni Bolomboj skače u napadu i poentira.

3. minut - Jago je promašio, pa i Miljenović.

2. minut - Prepuna je hala Pionir, a Jago ju je digao na noge poenima iz prodora. Međutim, Marković je poentirao na drugoj strani iz drugog pokušaja.

1. minut - Sa linije penala je prve poene na meču postigao Jelavić, a Gedraitis je uzvratio posle ofanzivnog skoka.

POČEO JE MEČ

PRE UTAKMICE

18:50 - Košarkaši Zvezde su večeras u specijalnim majicama posvećenim žrtvama u masakru u OŠ "Vladislav Ribnikar".

Jago u majici "Živite"

18:40 - Ulaz u halu je večeras besplatan.

18:10 - Podsetimo, crveno-beli biće večeras oslabljeni neigranjem Adama Hange.

UVOD

Košarkaši Crvene zvezde večeras od 19 časova nastavljaju borbu za povratak šampionskog pehara na Mali Kalemegdan. Polufinale za crveno-bele i Megu kreće u hali Pionir, a trener domaćeg kluba Janis Sferopulos izneo je utiske pred meč.

Pre svega smo veoma srećni što se vraćamo utakmicama. Imali smo pauzu od 11 dana i to je sa jedne strane bilo dobro – imali smo vremena da unapredimo neke stvari ofanzivno i defanzivno, a sa druge strane nije lako, jer smo navikli da cele sezone igramo na dva dana. Mislim da svi jedva čekaju da počne polufinalna serija, rekao je Janis Sferopulos.

Janis Sferopulos

Osvrnuo se potom na protivničku ekipu.

Igramo protiv tima koji je izuzetno talentovan, veoma su mladi i igraju veoma energično. Znamo se veoma dobro iz ligaškog dela sezone, želimo da igramo našu igru i trudićemo se da budemo maksimalno koncentrisani tokom čitave utakmice. Želimo da se borimo za naše ciljeve, a prvi je utakmica protiv Mege u petak, nastavio je trener crveno-belih.

Potom je prokomentarisao i zdravstveni bilten:

Što se tiče zdravstvenog stanja tima, imali smo neke sitne probleme, ali mislim da su svi spremni za utakmicu, osmi Hange, koji zbog preloma ruke odsustvuje.

Podsetimo, ekipa Mege je prethodno sa ubedljivih 2-0 u seriji izbacila Cedevita Olimpiju sa pregršt mladih igrača u sastavu i neće biti nimalo lak protivnik favorizovanom domaćinu.