PODELA BODOVA KRAJ STUDENJAKA: Remi "majstora" i "grafosa" iskoristili "romantičari" i osamili se na liderskoj poziciji prvoligaškog karavana!

Autor: Vladimir Vorih

20.08.2023

20:44

Zanimljiva fudbalska predstava odigrana je na stadionu "kraj Studenjaka".

Treću rundu ovosezonskog prvoligaškog karavana obeležio je derbi susret na Ubu gde je OFK Beograd sa ubedljivih 3:0 savladao Jedinstvo, a pored navedenog, interesantna fudbalska predstava viđena je i na Novom Beogradu gde su se sastali prestonički rivali.

Domaćin je bolje ušao u duel i nakon prošuštene prilike u sedmom minutu, tri minuta kasnije stiže do prednosti kada je Jasin Nuredini matirao Ivana Gutešu.

Nakon primljnog pogotka ekipa RFK Grafičara kreće ofanzivnije ka golu novobeogradskog Radničkog, ali inicijativa nije urodila plodom kada je u pitanju rezultatski segment.

U nastavku meča, velika nada Crvene zvezde Jovan Šljivić propušta izglednu priliku u 49. minutu, da bi u 72. Stojanović pogodio okvir gola.

Igrao se 79. minut kada je Nedeljković iskoristio sjajan centaršut Radojevića, a lopta je na putu do gola Marka Lazarevića zakačila domaćeg igrača Aleksandra Simčevića.

Do kraja susreta gosti su pokušavali da stignu i do rezultatskog preokreta, ali promene rezultata nije bilo.

- Prva liga Srbije, 3. kolo:

Radnički (Novi Beograd) - RFK Grafičar (Beograd) 1:1 (1:0)

Strelci: J. Nuredini u 10. minutu za Radnički, A. Simčević (autogol) u 79. minutu za RFK Grafičar

Stadion: FK Radnički

Gledalaca: 200

Sudija: Miroslav Milenković

Žuti kartoni: N. Nedeljković, Lukić, Matejević, Krivokapić (Radnički); Stojanović, Vukičević (RFK Grafičar).

Radnički (Novi Beograd): Lazarević, V. Nedeljković, N. Nedeljković, Matejević, Nuredini (Krivokapić), Pešić, Marjanović (Tejić), Lukić (Izučukvu), Đokić (Sekulić), Đorđević (Kukolj), Simčević. Trener: Dejan Rađenović

RFK Grafičar (Beograd): Guteša, Šljivić (V. Petrović), Vasiljević (Ajdar), Ćurić (A. Petrović), Stojanović, Nedeljković, Vukičević, Injeka, Radojević, Mladenović (Fratrović), Maksimović (Mijatović). Trener: Marko Neđić

U narednom 4. kolu drugog stepena srpskog klupskog fudbala, RFK Grafičar dočekuje leskovačku GFK Dubočicu, dok će novobeogradski Radnički gostovati OFK Beogradu na Omladinskom stadionu.