SERIJA JAŠUNJE JE NASTAVLJENA: Kapiten Stojilković svojim osamnaestim golom u sezoni doneo sva tri boda domaćinu!

16.04.2023

18:34

Mogli su i gosti iz Manojlovca u par navarata do gola, ali im to nije pošlo za nogom.

U okviru 17. kola Gradske lige Leskovac ekipa Jašunje ugostila je sastav Pomoravlja (Manojlovce), prvi duel ova dva tima završen je pobedom tadašnjeg domaćina rezultatom 2:1.

Domaćin susreta je u ovaj meč ušao sa 25 osvojenih bodova, što je bilo dovoljno za sedmo mesto na tabeli, dok je sastav Pomoravlja sa tri boda više bio na deobi pete pozicije.

Od prvog minuta viđena je jedna prava takmičarska utakmica, sa velikom borbom po celom terenu.

Igrači oba tima su igrali bez previše rizika, tokom prvih 45 minuta beležimo par poluprilika na obe strane, ali su golmani Ilić i Bakić bili na visini zadatka.

Na desetominutnu pauzu otišlo se najnepopularnijim rezultatom među fudbalskim zaljubljenicima, 0:0.

Nešto ofanzivnija igra viđena je posle desetominutne pauze, domaći igrači su sa nekoliko izglednih prilika pokušali da dođu do vođstva, ali je golman Ilić bio na visini zadatka.

"Probudili" su se i gostujući igrači, ali je prva lopta u mreži završila iza leđa njihovog golmana.

Igrao se 60. minut kada je posle polukontre i centaršuta na loptu odlično odreagovao kapiten Vlada Stojilković za vođstvo Jašunje od 1:0. Ovo je Stojilkoviću osamanesti gol u ovoj sezoni.

Do kraja utakmice domaći igrači nisu previše komplikovali sa loptom, viđena je uglavnom borba na sredini terena bez nekih izglednih prilika, utakmica je završena rezultatom postavljenim na startu 3/3 meča.

Jašunja - Pomoravlje (Manojlovce) 1:0 (0:0)

Startne postave

Jašunja: Bakić, A. Stojilković, Stojanović, Dimitrijević, Marinković, Cvetković, V. Stojilković, Milovac, Stanković, Lazarević, Trajković

Pomoravlje: Ilić, D. Stojanović, Cekić, L. Stojanović, Cakić, Mladenović, Spasić, Antić, N. Dičić, Stojkovič, J. Dičić

Trener Jašunje, Aleksandar Kirov - "Boce" je posle meča poručio:

- Čestitam momcima na borbenosti, slogi i drugarstvo i naravnu pobedi. Osvojili smo nova tri boda, nastavili smo niz od četiri meča bez poraza, hvala svima na podršci i idemo dalje u nove pobede.

Ovim trijumfom ekipa Jašunje je stigla do deobe šeste pozicije koju dele upravo sa sastavom Pomoravlja.

U sledećem kolu Pomoravlje dočekuje Mladost iz Donje Lokošnice, dok ekipa Jašunje gostuje Rudaru 1973.