BODOVI SU OSVOJENI, ALI POMAK NA TABELI NIJE NAPRAVLJEN: Ekipa Čačka 94 je savladala tim iz Guče!

03.04.2023

16:20

Situacija za oba tima nije najbolja pred odlučujuće bitke za opstanak u ligi.

U okviru 17. kola Moravičke okružne lige (grupa Jug) ekipa Čačak 94 ugostila je sastav Dragačeva. Prvi duel ova dva tima igran u Guči završen je pobedom domaćina rezultatom 3:0.

Na SC Mladost u Čačku, pred oko 100 gledalaca viđen je duel dva tima koji se bore za opstanak u ligi.

Domaćin je odmah krenuo napadački, ređale su se prilike pred golom Đorđa Petrovića, ali su iste uspešno zaustavljene.

Mogli su igrači Čačka da dođu do vođstva sa bele tačke, ali je golman Dragačeva još jednom odličnom intervencijom sačuvao svoj gol.

Pritisak na odbranu tima iz Guče je bio sve veći, što je na kraju rezultiralo i njihovom kapitulacijom.

U 36. minutu Đorđe Gavrilović postigao je gol za minimalnu prednost domaćina.

Isti igrač je sedam minuta kasnije novim pogotkom duplirao prednost na 2:0.

Do kraja poluvremena Petrović je opet vadio loptu iz svoje mreže. Darko Cikić je postavio rezultat posle prvih 45 minuta na 3:0.

Posle desetominutne pauze domaći igrači nastavljaju sa diktiranjem ritma meča, što je rezultiralo novim golom u mreži Dragačeva.

Igrao se 60. minut kada je Bratislav Pešikan zatresao mrežu za 4:0.

Uspeli su gosti u 66. minutu da smanje na 4:1, ali je do kraja meča viđen još jedan gol u njihovoj mreži.

Gavrilović je u 89. minutu postavio konačan rezultat na 5:1 i time overio svoj het-trik.

Čačak 94 - Dragačevo (Guča) 5:1 (3:0)

Čačak 94: Mladenović, Radoš, Vojinović, Pešikan (od 80' Plazinić), Pantelić, Matović (od 68' Savić), Pavlović, Cikić, Kuveljić (od 55' Popović), Glišović, Gavrilović

Dragačevo: Petrović, Tadić, Pajović, Milošević, Ravić, Šušić (od 46' Milošević), Krdžić, Ilić, Slavković, Pavlović

Ovom pobedom situacija na tabeli se nije promenila, Čačak je ostao na devetoj poziciji, ali sada sa 13 bodova, dok je ekipa Dragačeva na osmoj sa 18 bodova.

U sledećem kolu u Dragačevo gostuje Slatina, dok sastav Čačka gostuje Moravi iz Katrge.