NE MOŽE SAM: Novi TRIPL-DABL Jokića nedovoljan, Denver poražen na teškom gostovanju!

12.02.2022

07:23

Nikola Jokić odigrao je još jednu fantastičnu partiju, ali njegov Denver nije uspeo da pobedi.

Košarkaši Denvera poraženi su na gostovanju Boston Seltiksima rezultatom 108:102.

Srpski košarkaš Nikola Jokić upisao je 15. tripl-dabl u sezoni i dodatno uvećao sebi šanse da drugu godinu za redom bude izabran za MVP-a regularnog dela NBA lige.

On je postigao 23 poena, uhvatio 16 skokova i imao 11 asistencija.

Nije sve bilo tako bajno i sjajno kod Nikole, pošto je imao čak devet izgubljenih lopti.

Denver je u prvih 12 minuta imao dvocifrenu prednost, ali je domaćin istopio prednost do kraja perioda, pa su Nagetsi na kaju četvrtina imali samo +2.

Jokić i drugovi odigrali su perfektnu drugu deonicu, pa su na poluvreme otišli sa +9. Ipak, treća četvrtina je bila katastrofalna za izabranike Majka Melouna.

Denver je postigao samo 19 poena, pa se Boston u potpunosti vratio meč. Utakmica je rešena u poslednja tri minuta, Nagetsi su imali veliki broj vezanih promašaja, dok su Seltiksi koristili svoje šanse, a u tim trenucima blistao je Markus Smart koji je svom timu doneo sedmu vezanu pobedu.

Seltikse su predvodili Tejtum sa 24 i Braun sa 22 poena, Robert Vilijams je imao dabl-dabl učinak od 15 koševa i 16 skokova, dok je takođe 15 poena ubacio novi plejmejker Derik Vajt.

Pored Jokića u Denveru su se istakli Gordon sa 17, Kampaco sa 14 i Barton sa 13 poena.