(VIDEO) Šampion srušio Bruklin posle preokreta za 2:0 u seriji!

19.08.2020

20:35

Toronto Reptorsi došli su do prednosti od 2:0 u prvoj rundi plej-ofa protiv Bruklin Netsa.

Toronto Reptors - Bruklin Nets

Posle ubedljive pobede u prvom meču, Reptorsi su nešto teže došli do drugog trijumfa u seriji – 104:99.

Netsi su bili odlični u prvom poluvremenu.

Dobro su otvorili meč i posle 7 minuta igre imali su prednost od +10 (26:16).

Sjajno je igrao Džeret Alen, koji je ubacio 10 poena u prvoj deonici, što je bio problem za Toronto, koji odlično brani centarsku poziciju.

Smanjili su Reptorsi zaostatak i posle prvih 12 minuta bilo je +4 za Netse (33:29).

Toronto je zategao odbranu u drugoj četvrtini, ali nije odigrao nešto bolje u napadu, pa je Bruklin imao +3 na poluvremenu.

Posle treće deonice Netsi su imali +6, pa je delovalo da bi mogli do iznenađenja.

Međutim, razigrao se Toronto i serijom 9:0 ne samo da je preokrenuo rezultat, već je i došao do +8 na četiri minuta do kraja.

Rutinski su zadržali prednost i došli do 2:0.

Do pobede su Toronto predvodili Fred Van Vlit sa 24 poena, 5 skokova i 10 asistencija, Norman Pauel sa takođe 24 poena, Kajl Lauri sa 21 poenom i Paskal Sijakam sa 19 poena.

U ekipi Netsa istakli su se Templ sa 21 poenom, Timoti Luvavu sa 17 poena, Karis Lever sa 16 poena, 6 skokova i 11 asistencija, Džeret Alen sa 14 poena i 15 skokova, kao i Džo Heris sa istim učinkom.