PODELA PLENA NA MARAKANI: TSC odoleo Crvenoj zvezdi!

01.11.2023

20:49

Fudbaleri Crvene zvezde i TSC-a su remizirali 1:1 na stadionu "Rajko Mitić", u okviru odloženog 8. kola Superlige Srbije.

Prvi gol je bio delo Aleksandra Kataija koji se najbolje snašao posle gužve u kaznenom prostoru i nekako uspeo da ugura loptu u gol.

Radost crveno-belih nije dugo trajala, pošto gosti postižu izjednačujući pogodak u nadoknadi vremena, a strelac je bio Ifet Đakovac.

Crveno-beli su su bili konkretniji u prvom poluvremenu, TSC je imao nekoliko opasnih šansi, ali se na pauzu otišlo bez golova.

Najbolju šansu sa crveno-bele u prvom periodu igre je propustio Lučić u 32. minutu kada ga je pronašao Bukari.

Pretio je i Mirko Ivanić u nekoliko navrata, ali su mreže mirovale. Najbolju šansu za TSC je promašio Jovanović kada je Glazer sjajno reagovao i odbranio mu zicer.

Bio je to derbi evropskih timova, ali smo ostali uskraćeni za golove sve do 85. minuta.

KRAJ UTAKMICE

91. minut - GOOOOOOOL Đakovac šokira Marakanu.

83. minu -  GOOOOOL Katai donosi prednost Zvezdi. Najbolje se snašao u gužvi za veliku radost.

76.minut - Menja opet Lazetić - Umesto Ćirkovića ulazi Đakovac , a umesto Jovanovića Milovanović

73. minut - Poslednja promena Baraka Bahara. Katai menja Ivanića

66. minut - Izmene na obe strane. Kod TSC-a Vulić menja Stanića. U Zvezdi Kraso, Endiaje i Mijatović zamenili Olanjinku, Stamenića i Bukarija.

59. minut - TSC pogađa spoljni deo mreže. Umalo šok na Marakani.

56.minut - Nikako izabranici Baraka Bahara da probiju odbranu TSC-a. Pokušava Zvezda, ali nikako da dođe do gola

Počelo je drugo poluvreme

43. minut- Inicijativa Zvezde. Deveti udarac iz ugla. Crveno-beli nikako da probiju bedem gostiju.

31.minut - Najbolja prilika za crveno-bele. Bukari je istrčao kontru, uposlio Lučića koji šutira preko gola.

27. minut - Kakva prilika za goste, Jovanović je šutirao, a Glazer krajnjim naporom sprečio loptu da uđe u gol.

23. minut - Ćalušić nakon grubog starta nad Nedeljkovićem dobija žuti karton. Mladi defanzivac Zvezde završava obmotane glave i mora da završi susret. Lazar Nikolić ga menja.

20. minut - Pritisak Zvezde, sve su bliže golu, ali TSC za sada odoleva svim napadima.

16.minut - Novi pokušaj iz daljine, Rodić slabijom desnom nogom nedovoljno jako šutira. Rezultat ostaje nepromenjen.

11. minut - Prete gosti iz kontre. Kuveljić šutira iz daljine, ali brani Glazer.

7. minut - NovI korneri za Zvezdu. Odigrao je Hvang kombinaciju, Lučić je ušao u šesnaesterac ali je izblokiran. Posle još jednog udarca iz ugla šutira Ivanić iz daljine, ali samo do golmana gostiju.

4.minut - Prvi korner za zvezdu. Hvang je ubacio loptu, ali kratko.