KONTEOVA MAŠINERIJA: Kejn dominirao, Totenhem nadigrao Brajton!

05.02.2022

22:06

Fudbaleri Totenhema rutinski su se plasirali u osminu finala FA Kupa.

Totenhem je na svom velelepnom zdanju u Severnom Londonu lako savladao Brajton sa 3:1.

Antonio Konte je na teren izveo veoma snažnu postavu, baš kao i njegov kolega Grejem Poter.

Kejn je u svom stilu prelepim udarcem sa 20-ak metara savladao Sančeza, koji je paradom samo ulepšao gol. Igrao se 13. minut.

Hari Kejn

Sparsi su poveli 2:0 autogolom Solija Marča u 24. minutu, nakon centaršuta Emersona Rojala. Domaćin je imao još nekoliko opasnih napada, ali promena nije bilo do poluvremena.

U nastavku je Brajton zaigrao nešto hrabrije i to mu se isplatilo pogotkom Bisume. On je snažno šutirao u 63. minutu, a lopta je na putu ka golu pogodila Hejbjerga i prevarila golmana Ljorisa.

Ipak, ubrzo, samo tri minuta kasnije, je Totenhem stigao do novog gola. Son je prošao u svom stilu nekoliko igrača, Vebster je uspeo nekako da mu izmigolji loptu, ali samo do Kejna koji je uklizao i postigao gol.

Mogao je Konteov tim do još nekog gola, ali su Bergvajn, Kejn i drugovi bili neprecizni.