DRAMA DO POSLEDNJE SEKUNDE: Hrabri Meksikanci ispali, provukli se SRAMNI Poljaci!

30.11.2022

08:23

Sva dešavanja možete pratiti putem lajv-bloga na portalu Republika.rs.

Desetog takmičarskog dana na Svetskom prvenstvu u Kataru dobili smo i prve parove osmine finala.

Iz grupe A u nokaut fazu takmičenja plasirali su se Holandija i Senegal, a iz grupe B Engleska i Sjedinjene Američke Države, te će se u osmini finala sastati Holanđani i Amerikanci, odnosno Englezi i Senegalci.

Jedanaestog dana takmičenja na programu je rasplet u grupama C i D. Utakmice će se igrati od 16 i 20 časova, a biće više nego zanimljivo jer turnir mogu da završe Lionel Mesi ili Robert Levandovski. Takođe, više je nego jasno da će kalkulacija biti, te da će nam uz male ekrane biti potrebni i digitroni!

Sva dešavanja jedanaestog takmičarskog dana možete pratiti putem lajv-bloga na portalu Republika.rs.

Svetsko prvenstvo - 11. dan:

Grupa C: Poljska - Argentina 0:2 (0:0), Saudijska Arabija - Meksiko 1:2 (0:0)

Sve je gotovo, Argentina i Poljska su u osmini finala. Poljaci su se nezasluženo provukli dalje, odigrali su skandaloznu utakmicu protiv Argentine, kad su primili drugi gol više nijednom nisu probali da napadnu rivala, već su se nadali da Meksiko neće dati treći gol Saudijcima.

90+5. minut - GOOOOOL - Saudijska Arabija smanjuje na 2:1. Al Davsari je postigao gol.

87. minut - Poništen gol Meksika zbog ofsajda.

79. minut - Meksiko napada svim silama, ali Saudijci gol brane životom.

70. minut - Ukoliko ne bude novih promena do kraja meča, žuti kartoni odlučiće učesnika osmine finala, a trenutno su po tom parametru Poljaci bolji od Meksikanaca.

67. minut - GOOOOOL - Argentina povela sa 2:0. Napadač Mančester sitija Julijan Alvarez postiže gol.

52. minut - GOOOOOL - Meksikov stiže do 2:0. Prelep pogodak Čaveza iz slobodnog udarca!

47. minut - GOOOOOL - Meksiko vodi sa 1:0. Henri Martin donosi prednost Meksiku posle kornera.

46. minut - GOOOOOL - Argentina vodi sa 1:0. Aleksis Mek Alister postiže gol, Argentina vodi.

Poluvreme na oba meča i nijedan gol.

39. minut - Lionel Mesi ne pogađa sa bele tačke, fantastična odbrana Vojčeka Ščesnog.

30. minut - Akunja (Argentina) i Pineda (Meksiko) su propustili odlične prilike - još uvek mreže miruju!

10. minut - Pripretio je i Leo Mesi.

7. minut - Meksiko je imao veliku šansu, ali se spasila Saudijska Arabija.

1. minut - Krenule su utakmice.

Ovo su sastavi za mečeve u grupi C:

Grupa D: Australija - Danska 1:0 (0:0), Tunis - Francuska 1:0 (0:0)

Strahinja Pavlović, sjajnim igrama u Kataru, skrenuo je pažnju italijanskih velikana, a na Apenine bi mogao da se preseli već na zimu.

FIFA razmatra uvođenje penala u grupnoj fazi SP 2026. godine, o čemu se detaljnije možete informisati OVDE.

Gotove su utakmice, Australija i Francuska idu u drugu fazu.

90+12. minut - Posle tri minuta poništen je gol Antoana Grizmana, koji se nalazio u pasivnom ofsajdu..

90. minut - Osam minuta nadoknade na duelu Francuska-Tunis i šest na meču Australija-Danska.

85. minut - Vremena sve manje ua Dance i Tunišane.

73. minut - Sve manje šanse za Dance, Australijanci nadomak osmine finala.

60. minut - GOOOOOL - Australija vodi sa 1:0. Metju Leki je promešao Dance i doneo prednost Kengurima.

58. minut - GOOOOOL - Tunis vodi sa 1:0. Solo prodor Vahbija Kazrija i pogodak za afričku selekciju.

53. minut - Veliku šansu propustio je Tunis. Laiduni je šutirao iznad prečke.

46. minut - Kreenulo je drugo poluvremen, Danska i Tunis moraju po gol.

Kraj prvih poluvremena - "nula" na oba susreta.

27. minut - Bez promene rezultata, mreže miruju na oba meča.

8. minut - Poništen gol Tunisa! Nader Gandri je zatresao mrežu posle centaršuta iz slobodnog udarca, ali je bio u ofsajdu.

Utakmice su počele!

15.55 - Salma će u majici "Soccer" kladionice navijati za Tunis protiv Francuske.

Salma u "Soccer" majici bodri Tunis

Dobila je i čak "desetku" na leđima.

Salma je rado pozirala za našeg izveštača

15.50 - Pred novinare je izašao i Filip Kostić, koji je prepun samopouzdanja zapretio Švajcarcima.

15.35 - Dušan Vlahović je na konferenciji za medije otklonio sve dileme i bacio je navijače u trans.

15.20 - Naš izveštač je u Kataru naišao na grupu navijača iz Saudijske Arabije, koji su za Republiku poručili da je njihova reprezentacija bolja od Lea Mesija i da će večeras nadigrati Meksiko.

15.15 - Objavljene su postave za mečeve Australija - Danska i Tunis - Francuska.

14.55 - Doskorašnji reprezentativac Albanije veruje da će srpski mediji provocirati Granita Džaku i Đerdana Šaćirija.

14.45 - Srbija i Švajcarska - drugi čin! Šta se sve promenilo za četiri godine?

Đerdan Šaćiri i Aleksandar Mitrović

14.05 - Jedno od svetih nepisanih fudbalskih pravila više ne važi.

13.40 - Žene fudbalera reprezentacije koja je eliminisana sa Mundijala su napravile toples žurku, na kojoj je tekla reka alkohola.

13.00 - Brazil protiv Kameruna izvodi DRUGI TIM! Ima li razloga za brigu?

Fudbalska reprezentacija Brazila

12.15 - Hrvati pišu o tome kako se plaše da će biti izbačeni s Mundijala.

12.00 - Bivši reprezentativac Srbije je izjavio kako bi vrlo rado nokautirao Đerdana Šaćirija i Granita Džaku, te je poslao poruku "Orlovima" kako treba da se postave.

11.15 - Oglasio se Andres Gvardado, čovek čiji je dres Lionel Mesi šutirao i gazio u svlačionici.

10.10 - Prvi put u istoriji će jednu utakmicu Svetskog prvenstva suditi žena.

09.30 - Legendarni ostrvski napadač veruje da će Srbija pobediti Švajcarsku.

09.20 - Srpski golman Vanja Milinković-Savić je do sada statistički najbolji čuvar mreže na Mundijalu.

08.55 - Kristijan Pulišuć je završio u bolnici.

08.15 - Hrvatski nogometni Savez oglasio se o uvredama njihovih navijača upućenih Milanu Borjanu. Više informacija pročitajte OVDE.

Milan Borjan na meču Hrvatska - Kanada

08.10 - Trenutno stanje u grupama C i D je sledeće:

Grupa C: Poljska 4, Argentina 3, Saudijska Arabija 3, Meksiko 1.

Grupa D: Francuska 6, Australija 3, Danska 1, Tunis 1.

Trenutno je samo Francuska obezbedila plasman u narednu rundu, a sve ostale reprezentacije mogu da prođu dalje. Kalkulacije su sledeće:

Grupa C:

Argentina i Poljska igraju glavni meč dana. Poljaci su ti koji su u boljem položaju, jer im i bod odgovara za nastavak takmičenja. Mogli bi da prođu čak i ako izgube, ali u tom slučaju Saudijska Arabija mora da odigra nerešeno, a da oni prime manje od dva gola od Argentinaca.

Argentina i Mesi pobedom sigurno idu dalje i nije im važno šta se dešava na drugoj utakmici. U slučaju nerešenog rezultata, morali bi da se nadaju da Saudijci ne pobede Meksikance. Ukoliko se to dogodi, a oni ne savladaju Poljake, sigurno ispadaju. Takođe, ako remiziraju, a Meksiko pobedi sa više od četiri gola razlike, onda takođe mogu da ispadnu.

Lionel Mesi u dresu reprezentacije Argentine

U drugom meču se očekuje okršaj Saudijske Arabije i Meksika. Situacije tu je takođe malo komplikovanija. Saudijci pobedom sigurno idu dalje. U slučaju remija neophodno im je da Poljska pobedi Argentinu. Što se Meksikanaca tiče, oni su u najlošijoj poziciji i potrebna im je pobeda i da u isto vreme Poljaci savladaju Argentince. U slučaju trijumfa Argentinaca, morali bi da daju Saudijcima najmanje četiri gola. Ako pobede, a Poljska i Argentina odigraju nerešeno, neophodno je da to učine sa najmanje tri gola razlike, jer imaju najlošiju gol-razliku u grupi.

Grupa D:

Francuska je prošla, a Tunis mora da se nada čudu i da savlada aktuelnog šampiona sveta, te da čeka remi Australije i Danske. Deluje da će Tunižani teško savladati Francusku, pa je više nego realno da Australija i Danska u direktnom duelu odluče ko će dalje. "Kengurima", čiju odbranu predvodi Miloš Degenek, dovoljan je i remi, dok Danci moraju da slave.