Jedan od najdosadnijih derbija ikada: Zvezda i Partizan bez municije, bez golova na Marakani

01.03.2020

16:03 >> 19:14

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana odigrali su večeras bez golova u 162. večitom derbiju.

Prve čarke na terenu

Utakmica je odigrana pred 38.271 gledaocom na stadionu "Rajko Mitić", a viđeno je malo pravog fudbala.

Crveno-beli su više pretili i stvorili nekoliko prilika. Najbolju je imao Mirko Ivanić u 94. minutu, ali nedovoljno da se savlada Vladimir Stojković.

U centru pažnje bili su navijači koji su bakljadama i tučama više puta prekidali meč.

Zvezda posle 24. kola i dalje vodi na tabeli Superlige sa 63 boda, Partizan je drugi sa 52, a trećeplasirana Vojvodina ima 51 bod.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 0:0 (0:0)

II poluvreme

97. minut Kraj utakmice.

94. minut Kakva šansa MIrka ivanića, prešao je Stojkovića ali je šutirao u spoljni deo mreže. Stojković je zaradio žuti karton zbog zadržavanja lopte.

92. minut Stojković se požalio na povredu leđa prilikom ispucavanja lopte, ipak je stisnuo zube i nastavio utakmicu.

90. minut Sudija je pokazao da se utakmica igra još 7 minuta zbog čestih prekida.

89. minut Žuti karton za Strahinju Pavlovića.

85. minut Milošević sve karte daje na napad, Bojan Matić menja Umara Sadika.

83. minut Poslednja izmena za crveno - bele, Mirko Ivanić menja mladog Željka Gavrića.

80. minut Tek što je ušao u igru, Šćekić dobija žuti karton.

74. minut Aleksandar Šćekić ulazi u igru umesto Sejdube Sume, koji se takođe povredio.

72 minut Milan Rodić dobija žuti karton zbog faula nad Stevanovićem. Rodić se žali na povredu tako da će Stanković izvršiti drugu izmenu. Pankov ulazi umesto Rodića.

66. minut Sudija Lukić prekida na kratko meč zbog stolica koje gore na jugu.

63. minut Uzvraća Partizan i odličan šut Natha, završava pored gola Borjana.

60. minut Sudija pokazuje žuti karton nekome od igrača sa klupe Partizana zbog prigovora. Sada Delije uzvraćaju bakljadom i vatrometom na severnoj tribini stadiona.

58. minut Korner za Zvezdu, opet šansa za Vukanovića, jači centaršut Bena, očajna reakcija crno - belih ali se Vukanović ponovo nije snašao.

56. minut Utakmica se nastavlja.

51. minut Prekid utakmice zbog bakljade na jugu.

RepublikaFoto: Republika

49. minut Umalo da Partizan iskoristi kiks Zvezde. Petrović je izgubio loptu na sredini terena a Sadik je loše šutirao.

46. minut Milošević pravi izmenu na početku utakmice, Filip Stevanović menja Lazara Markovića.

I poluvreme

45. minut Kraj prvog poluvremena. Bez golova, Zvezda je bila opasnija, ali u dva navrata nije imala sreće. Partizan nije previše napadao.

38.minut Gavrićeva odlična šansa ali nije bio precizan sa dvadesetak metara. Za dva minuta Zvezda je opasno zapretila.

36. minut Sjajna prilika za Vukanovića, Nikolić je sa leve strade odlično centrirao ali Vukanović se pogubio u šesnaestercu.

32. minut Boaći neće moći da nastavi utakmicu, menja ga Aleksa Vukanović.

24. minut Umalo da Stojković napravi kiks zbog pritiska Boaćija.

22. minut Prve čarke na terenu, Suma dobija žuti karton zbog grubog starta nad Njegošem Petrovićem.

21 minut Sjajna prilika za Zvezdu, Petrović je pokušao iz daljine ali dobra reakcija Stojkovića.

14. minut Prvi put u okvir gola mladog Gavrića, ali Stojković je siguran.

12. minut Zaslužen prvi žuti karton za Dušana Jovančića.

11. minut Stojković zaustavlja napad Zvezde-

9. minut Prvi korner za Partizan, Natho centrira ali crveno beli izbacuju loptu daleko od svog gola.

7. minut Asano pada u šesnaesetercu ali sudija samo odmahuje rukom.

5. minut Prvi korner za Zvezdu. Gavrić pokušava da pronađe nekog od svojih igrača u šesnaestercu ali iskusni su defanzivci Partizana. Njeguš Petrović sprečava kontru Partizana i grubo startuje nad Sumom.

Sadik i Degenek

3.minut Oprezni i jedni i drugi. Koškanje Degeneka i Sadika.

1. minut Napad za crveno - bele, lopta ide u aut. Uzvraća Partizan, ali Zvezda seče taj napad. Uglavnom se igra na sredini terena.

Sudije i igrači oba time izlaze na stadion. Očekuje se uskoro početka meča.

Fantastična atmosfera na stadionu crveno - belih. Delije su razvile transparent : Tu smo se rodili mi, tu i zavoleli.

Glavni sudija 162. "večitog" derbija je Lazar Lukić, kome će to biti debi u najvećoj utakmici srpskog fudbala.

Sastavi:

Partizanu je cilj isključivo pobeda jer samo ga ona ostavlja u igri za titulu.

Sa druge strane, Zvezda, koja ima 11 boda prednosti u odnosu na večitog rivala, bi u slučaju trijumfa najverovatnije rešila sve dileme oko titule prvaka.

Ovo će ujedno biti prvi meč u kojem će se sastati Savo Milošević i Dejan Stanković kao šefovi stručnog štaba "večitih" rivala.