ISTORIJA JE ISPISANA: Bratski remi - prvi mokroluški derbi okončan podelom bodova!

14.11.2023

13:35

Bulbulder je bio domaćin prvog istorijskog susreta dve mokroluške ekipe.

Prvi put u istoriji srpskog klupskog fudbala odigran je derbi susret Velikog Mokrog Luga.

Na stadionu Sportskog centra "Inge", u okviru Međuopštinske lige Beograd - "grupa B" sastale su se ekipe OFK Luga 2020 i Omladinca iz Velikog Mokrog Luga i po isteku 90 minuta fudbala, susret je okončan podelom bodova rezultatom 1:1.

Domaćin je do prednosti stigao u 29. minutu susreta, a u listu strelaca se upisao Boris Đajić nakon sjajne asistencije Stefana Milenkovića.

Ipak, gosti u nastavku susreta uspevaju da stignu do poravnanja rezultata i jednog boda, a gol za ekipu Omladinca postigao je Aleksandar Stamenković u 55. minutu.

Istevremeno treba naglasiti da je derbi imao i humanitarni karakter. Prikupljeno je mnoštvo slatkiša, a osim toga prikupljeno je oko 33.000 dinara koji će biti usmereni za kupovinu paketića deci sa Kosova i Metohije.

Za decu sa Kosova i Metohije

- Međuopštinska liga Beograd - "grupa B", 8. kolo:

OFK Lug 2020 (Lug) - Omladinac (Veliki Mokri Lug) 1:1 (1:0)

Strelci: B. Đajić u 29. minutu za OFK Lug 2020 i A. Stamenković u 55. minutu za Omladinac

Stadion: Sportski centar "Inge"

Sudija: Mateja Radosavljević

Žuti kartoni: B. Đajić, J. Zafirovski (OFK Lug 2020); A. Stanković (Omladinac)

Crveni karton: J. Zafirovski (OFK Lug 2020)

OFK Lug 2020 (Lug): Veličković, Nem. Rašević, Trojanović, Đajić, Mihajlović, Marković, Nen. Rašević (Čakarević), Radović, Milenković, Filipović (Mitić), Adžemović (Zafirovski).

Omladinac (Veliki Mokri Lug): Janjatović, Dimitrijević (Stojanović), Popović, Pavličević, Marković, Todorović, Stamenković, Dojčinović, Bačanović (Ristić), Mladenović (Rajković), Malović (Pešić).

Obe mokroluške ekipe i dalje se nalaze na začelju tabele, a priliku za osvajanje novih bodova imaće narednog vikenda kada će OFK Lug 2020 gostovati Rakovici, dok će omladinac dočekati ekipu Bratstva iz Krnjače.