SLAĐI BOD OSTAJE DOMAĆINU: Igrači Torlaka su dva puta slali loptu u mrežu, ali su na kraju podelili bodove sa rivalom!

15.09.2023

19:53

Gosti su napadali sa svih strana, ali nisu uspeli da pošalju loptu u gol.

lopta

U okviru šestog kola Srpske lige Beograd ekipa Torlaka ugostila je sastav GSP Polet Dorćola, domaćin susreta je u dosadašnjem toku prvenstva osvojio pet bodova, dok gosti imaju jedan više.

Bolje su utakmicu otvorili gosti, imali su loptu u svojim nogama, ali nisu uspevali da savladaju golmana Šefika, domaći su u prvih 15 minuta svoju priliku čekali iz kontranapada.

U 18. minutu mladi Matija Maksimović istrčao je sam kontranapad, prošao je i odbrambene fudbalere Poleta i poslao je loptu u mrežu, 1:0 za Torlak.

Nastavili su gosti sa napadima i pored gola zaostatka, pritiskali su do odlaska na odmor, ali je sve nalete uspešno odbijala odbrana domaćih, dok je u par navrata i golman Šefik bio na visini zadatka.

Za vreme pauze u redovima domaćih su izvršene dve izmene, dok su gosti izašli sa startnih 11. Opredelili su se igrači Torlaka da čuvaju minimalnu prednost i da vrebaju svoju priliku iz kontranapada, dok je sastav sa Dorćola "jurio" izjednačenje.

Imali su gosti odlične prilike za izjednačenje, ali lopta nije htela u gol, udarci koji su išli u okvir uspešno su zaustavljeni od strane golmana Šefika.

U 94. minutu slobodan udarac za goste, svi fudbaleri bili su u kaznenom prostoru domaćina. Na ubačenu loptu loše je reagovao Veljko Pražić, koji je istu poslao u mrežu svog tima za konačnih 1:1.

Torlak - GSP Polet Dorćol 1:1 (1:0)

Torlak: Šefik, Milovanović, Jovančić, Gajić, Pražić, Čvorić, Šalipur, Stojanović, Janković, Bajić, Maksimović

Na klupi: Savić, Zečević, Jovanović, Marković, Ranković, Milinović, Vukotić

GSP Polet Dorćol: Marić, Rakić, Radulović, Tatomirov, Lakić, Marušić, Stoiljković, Nikolić, Dimić, Janićijević, Daraboš

Na klupi: Simić, Krajnović, Jovanović, Đorđević, Đelmaš, Hiti, Janković

U sledećem kolu GSP Polet dočekuje Budućnost (Dobanovci), dok sastav Torlaka gostuje Brodarcu.