SUPERLIGAŠKI PLES ROMANTIČARA: OFK Beograd u četvrtoj brzini - savladan je još jedan pretendent na visoki plasman!

Autor: Vladimir Vorih

13.08.2023

19:24

Nakon šest godina na Omladinskom stadionu je odigrana prvoligaška utakmica...

Prethodnog vikenda ekipa OFK Beograda je nakon punih šest godina zabeležila prvi prvoligaški trijumf. "Romantičari" su na stadionu "Radomir Antić" savladali užičku GFK Slobodu rezultatom 2:0, a danas ih očekuje i premijera na stadionu kraj Bogoslovije.

U okviru 2. kola Prve lige Srbije na staroj Karaburmi je gostovala ekipa Metalca iz Gornjeg Milanovca. Sportski kolektiv iz grada podno Rudnika, stigao je u prestonicu sa jasnim ciljem da nadoknadi propušteno u prvenstvenoj premijeri kada ih je RFK Grafičar savladao na domaćem stadionu rezultatom 1:3.

Međutim, osim rezultatske prednosti na startu utakmice, fudbaleri Metalca na staroj Karaburmi ništa nisu pokazali i bodovi više nego zasluženo ostaju u Beogradu.

OFK Beograd (Beograd) - Metalac (Gornji Milanovac) 4:1 (1:1)

(A. Kahvić 36`, 52`, 77`, S. Nikolić 65`; B. Aleksić 20`)

- Drugo poluvreme:

Kraj utakmice. Ubedljiva pobeda OFK Beograda u derbiju 2. kola Prve lige Srbije.

89. min: Mogli su domaći da dođu i do petog pogotka, ali je u poslednjem trenutku odbrana Metalca sprečila brz kontranapad momaka u plavo-belim dresovima.

81. minut: Sporna situacija u kaznenom prostoru gostiju. Oboren je fudbaler "romantičara", ali je sudija Nikola Petrović samo odmahnuo rukom.

77. min: - GOOOOOL: Kahvić koristi novu grešku gostiju. Debakl Gornjomilanovčana - 4:1.

Debakl Metalca na staroj Karaburmi

68. min: Nova velika prilika za "romantičare", ali ovoga puta promene rezultata nema.

65. min: Odbrana Metalca je izigrana i treći put. Srđan Nikolić trese mrežu - 3:1.

63. min: Pokušao je Nemanja Ivanović iz daljine da ugrozi gol Gornjomilanovčana, ali lopta odlazi preko gola.

61. min: Još jednom gosti ozbiljno prete, ali promene rezultata nema.

53. min: Velika prilika za goste, ali poravnanja rezultata nema.

52. min: - GOOOOOL: Potpuni rezultatski preokret. Sjajna akcija Kneževića i Ilića koju golom završava Kahvić - 2:1

Počelo je drugo poluvreme.

Rezultatski egal na poluvremenu

- Prvo poluvreme:

Kraj prvog poluvremena.

45. min: Sjajna prilika za Metalac, ali je golman Popović sjajno intervenisao.

42. min: Kakva prilika za plavo-bele. Situacija "oči u oči" sa golmanom Premovićem nije iskorišćena. OFK Beograd je mogao za samo šest minuta da stigne do potpunog rezultatskog preokreta.

36. min: - GOOOOOL: Nakon kornera najviši u petercu gostiju bio je Kahvić i mreža Metalca se zatresla - 1:1.

35. min: Velika prilika za OFK Beograd, ali je udarac Kahvića izblokiran u poslednjem trenutku.

31. min: Konačno jedan organizovaniji napad pulena Sime Krunića, ali završnog udarca nema.

20. min: - GOOOOOL: Velika greška plavo-belih. Plavšić je poklonio loptu Bojanu Aleksiću kojem nije bilo teško da matira Popovića - 0:1.

16. min: Napad Gornjomilanovčana, ali je čuvar mreže Popović sigurno reagovao nakon centaršuta.

13. min: Prva ozbiljnija prilka za domaćina, ali je nakon centaršuta sa pozicije desnog krila, Premović bez problema intervenisao.

Navijači očekuju trijumf domaćina

6. min: Prinudna izmena u redovima "romantičara". Umesto povređenog Saše Markovića u igru je ušao Darko Gojković.

3. min: Prvi korner za OFK Beograd, ali defanzivci Metalca lako otklanjaju opasnost pred golom.

Utakmica je počela. Sa centra su krenuli fudbaleri Metalca.

- Sastavi:

OFK Beograd (Beograd): Popović, Ademi, Ilić, Kahvić, Knežević, Marković, Mituljikić, Nikolić, Plavšić, Vujadinović, Đermanović. Trener: Simo Krunić

Metalac (Gornji Milanovac): Premović, Aleksić, Bulatović, Ilić, Jovičić, Maksimović, Marković, B. Mijailović, V. Mijailović, Milinković, Vujčić. Trener: Vladica Petrović

- Uvod:

Kucnuo je čas

Ekipe OFK Beograda i Metalca iz Gornjeg Milanovca poslednji put su se sastale u sezoni 2015/16 kada su ukupno odigrale četiri meča. Prvi susret odigran je 24. oktobra 2015. godine na Omladinskom stadionu i pripao je "romantičarima" minimalnim rezultatom 1:0, dok je u naredna dva meča Metalac bio domaćin i susreti su okončani rezultatima 3:1 i 1:1.

Iste sezone dve ekipe su u kup takmičenju odigrale sjajan susret koji je okončan rezultatom 3:3, a "romantičari" su slavii nakon izvođenja jedanaesteraca, 7:6.