FURIOZNO DO VIŠEG RANGA: Ekipa Rudara pet kola pre kraja prvenstva "izgravirala" svoje ime na šampionskom peharu!

08.05.2023

20:45

Lider je i dalje bez poraza ove sezone.

U okviru 21. kola Međuopštinske lige Jug ekipa Batinca ugostila je sastav Rudara (Plažane), prvi duel ova dva tima završen je pobedom tadašnjeg domaćina rezultatom 4:0.

Ekipa Rudara je u ovaj duel ušla sa liderske pozicije, koju su držali sa 55 osvojenih bodova, dok je sastav Batinca sa 34 osvojena boda bio na deobi petog mesta u ligi.

Posle klasičnog odmeravanja snaga i jedne poluprilike gostujućih igrača u sedmom minutu dosuđen je kazneni udarac sa 11 metara u korist Batinca.

Siguran realizator najstrožije kazne bio je Darko Jovanović za ranu prednost domaćina, 1:0.

Trgli su se gosti i ubrzo su zapretili iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara, ali je lopta prošla tik pored prečke golmana Petrovića.

Imali su igrači Rudara još jednu priliku posle prodora i ubačene lopte sa desne strane, ali je udarac glavom jednog od fudbalera gostiju završio iznad gola.

Uzvratili su domaći, ali nije bilo pravog udarca kada je lopta "obilazila" kazneni prostor protivnika.

Igrači Batinca posle odlično odrađenog kontranapada u 37. minutu uvećavaju svoju prednost na 2:0, strelac drugog gola bio je Viktor Vasić.

Detalj sa meča

Do kraja poluvremena dva puta se trsao okvir gola domaćina, ali promene rezultata nije bilo.

Na startu drugog dela Boban Stanisavljević je zamenio povređenog Lazara Stanojevića u redovima gostiju, dok je Kadrić zamenio strelca drugog gola za domaćina, Vasića.

Tokom drugog poluvremena nizale su se prilike gostujućih fudbalera, dok se domaćin opredelio na čuvanje svog gola i svoju šansu je tražio iz kontranapada.

Kako se bližio kraj susreta, gosti su promenili formaciju i krenuli su dosta ofanzivnije što im se ubrzo isplatilo.

U 85. minutu nakon centaršuta Borka Rakića, loptu u mrežu šalje Kristijan Savić, gosti smanjuju zaostatak, 2:1.

Pred sam kraj susreta, posle odlično izvedenog kornera Rakića, na ubačaj reaguje Marko Obradović za konačnih 2:2.

Batinac - Rudar (Plažane) 2:2 (2:0)

Batinac: Petrović, D. Ćosić, Jović, Marjanović, Simeunović (od 80' N. Ćosić), Jovanović, Vojinović, Popadić, Vasić (od 46' Kadrić), Manojlović (od 64' Marković), Stanković

Rudar: Milutinović, Salkić, D. Stanojević, Rakić, Tanić, Rajčić, Savić, Ivanović, L. Stanojević (od 46' Stanisavljević), Miljković, Obradović

Ovim bodom ekipa Rudara je pet kola pre kraja i matematički osigurala plasman u Pomoravsku okružnu ligu.

U sledećem kolu Rudar dočekuje ekipu Pomoravlja iz Ostrikovca, dok sastav Batinca gostuje Omladincu iz Šaludovca.