SVEGA JE BILO U MEŠEVU: Domaćin slavio u reviji golova i kartona!

24.04.2023

09:24

Uzbudljivo je bilo...

Nakon tri uzastopna neuspeha fudbaleri Meševa su na svom terenu u okviru 23. kola Srpske lige Istok dočekali ekipu OFK Topličanina iz Prokuplja.

Već u 5. minutu usledio je šok za domaće fudbalere i publiku. Na Radovanovića koji je glavom pokušao da izbije loptu, neoprezno je startovao Stanković i nogom ga udara direktno u glavu. Fudbaler Meševa je kao pokošen, bez svesti pao na travu. Lekarska ekipa je odmah utrčala na teren, pružila pomoć povređenom fudbaleru koji je odmah i prevežen u Zdravstveni centar u Kruševcu. Mota se napomenuti da glavni sudija ovog susreta nije pokazao prekršaj, a Stankoviću je dodelio javnu opomenu.

Gosti u 12. minutu dolaze do prednosti kada  korner izvodi Kostandinović a golman Marković veoma loše interveniše i lopta završava iza njegovih leđa. Tri minuta kasnije posle kraće raspave  Tomiću i Miljanu Kitiću sudija Ničić pokazao direktne crvene kartone. Kitiću i to nije bilo dosta pa se poneo krajnje nesportski kada je prilikom izlaska sa  terena svađao se sa domaćim navijačima.

I u nastavku susreta bilo je oštrih startova koji nisu sankcionisan od strane delioca pravde.

Domaćin je u 32. minutu utakmice izveo odličnu  akciju kada lopta ubačena sa desne strane pogađa jednog igrača Topličanina u ruku a sudija pokazuje na belu tačku, siguran je bio Luka Marković za poravnanje rezultata.

Dva minuta pre odlaska na odmor nakon kornera omaćin preokreće rezltat Petar Petrović postiže gol glavom. Do kraja poluvremena Luka Marković pogađa stativu kao i malo kasnije Petrović.

Klupski grb

Na samom početku nastavka susreta Petrović nakon odličnog prodora šutira preko gola. U 53. minutu Petar Petrović povećao prednost domaćih na 3:1, da bi samo tri minuta kasnije gosti preko Nemanje Kitića smanjili rezultat nakon još jedne greške domaćeg čuvara mreže.

Mogao je Smiljković da se proslavi tokom susreta, ali je lopta u 67. i 71. minutu nakon udaraca završila na okviru gola, a zatim beležimo novi crveni karton. U svlačionicu je morao da ode Nemanja Kitić kojm je sudija pokazao drugu javnu opomenu.

Do kraja utakmice gosti su imali još jednu priliku kada Konstadinović izvodi slobodan udarac a  Stanković loptu glavom šalje pored gola, a odmah šansa i na drugoj strani kada Luka Markovića šalje loptu preko gola.

- Srpska liga Istok, 23. kolo:

Meševo (Meševo) - OFK Topličanin (Prokuplje) 3:2 (2:1)

Stadion: u Meševu

Gledalaca: 200

Sudija Nikola ničić (Vranje)

Strelci: L. Marković 32`, P. Petrović 45`, 53`; Kostadinović 12`, N. Kitić 56`

Žuti kartoni: Cojić (Meševo); Novaković, Stanković, M. Kitić (OFK Topličanin)

Crveni kartoni: Tomić (Meševo), M. Kitić, N. Kitić (OFK Topličanin)

Meševo (Meševo): Lu. Marković, Radovanović (Milošević), Cojić, Smiljković, A. Ristić (Pavlović), Živić, P. Petrović (F. Petrović), Majdevac, Tomić, Lk. Marković, Nikolić (Debeljaković).

OFK Topličanin (Prokuplje): Novaković, Lazarević (Marković), M. Kitić, Stamenković, Kostadinović, Stanković, Kaličanin (Uskoković), N. Kitić, Burgić (Božović), Jovanović (D. Ilić), Paunović.

Igrač utakmice: Luka Marković (Meševo)

Ovim trijumfom ekipa Meševa je stigla do 35 prvenstvenog boda i trenutno zauzima šestu poziciju na tabeli istočne grupe srpskoligaškog fudbala, dok OFK Topličaninu predstoji do kraja ovosezonskog takmičenja borba za opstanak. Meševo u narednoj rundi gostuje GFK Jagodini, dok će u Prokuplju OFK Topličanin dočekati OFK Brzi Brod.