TOTALNA DOMINACIJA: Srpske odbojkašice RAZVALILE Amerikanke za maksimalan učinak u grupi!

01.10.2022

18:22

Naše odbojkašice savladale su SAD sa 3:0 (25:20, 25:23, 25:13) i na taj način završile grupu sa svih pobeda na Svetskom odbojkaškom prvenstvu.

Slavlje odbojkašica Srbije

Srbija je loše počela prvi set, Amerika je imala +4, ali od rezultata 12:8 kreće dominacija naše reprezentacije. Velikom serijom su stigle do prvog seta, koji im je očigledno ulio samopouzdanje pred nastavak meča.

U drugom setu smo videli rezulatsku neizvenost, ali u samom finišu srpske odbojkašice prave seriju i na taj način stižu do velikih 2:0 u setovima.

To je bio kraj za Ameriku, a Srpkinje su u poslednjem setu pokazale vrhunsku igru, pa su taj deo igre rešili u svoju korist sa 25:13.

Tijana Bošković je zabeležila 25 poena, a pratile su je Stevanović i Lozo sa po osam poena.

Srbija je grupu završila sa pet pobeda i bez poraza, pa ima ogromnu šansu da rutinski obezbedi plasman u četvrtfinalne borbe.