KATASTROFA PARTIZANA U IZRAELU! Makabi DEKLASIRAO crno-bele s 15 razlike! (VIDEO)

05.10.2023

19:35

Košarkaši Partizana poraženi su u prvom kolu Evrolige na gostovanju Makabiju u Tel Avivu rezultatom 96:81 (27:16, 28:27, 19:15, 22:23).

Aleksa Avramović

Obradovićev tim je loše ušao u utakmicu, što je Makabi iskoristio i preko bivšeg igrača Zvezde Meridianbet Lorenca Brauna brzo stekao dvocifrenu prednost (23:11). Serijom 7:0 Ponos Izraela je došao do visokog vođstva, koje su Beograđani na momente topili, ali nijednog trenutka nisu uspeli da preokrenu skor u svoju korist.

Ulaskom Alekse Avramovića u igru, crno-beli su uspostavili terensku ravnotežu, pa je više puta srebrni reprezentativac Srbije dovodio do ludila odbranu Makabija. Sa nekoliko važnih poena u drugoj deonici, bio je Partizanov “iks faktor”, ali bez pomoći ostalih saigrača.

Ipak, na posletku uvodne deonice Izraelci su imali visokih 27:16, dok je u finišu prvog poluvremena ta prednost išla na maksimalnih 15 razlike (43:28). Uspeli su Partizanovi igrači do odlaska na veliki odmor da preko Pantera i Kaminskog spuste ubedljiv zaostatak, koji je na kraju iznosio 12 koševa – 55:43.

MAKABI - PARTIZAN 96:81 (27:16, 28:27, 19:15, 22:23)

DVORANA: Menora Mivtašin arena.

SUDIJE: Migel Anhel Peres (Španija), Gitis Vilijus (Litvanija), Luka Kardum (Slovenija).

MAKABI: Klivlend 4, Braun 22, Dibartolomeo 6, Blat 8, Veb 3, Menco, Sorkin 14, Rivero 11, Koen 2, Kolson 12, Nibo 14.

PARTIZAN: Avramović 24, Jaramaz, Naneli 10, Anđušić, Doužer 11, Panter 11, Smailagić 10, Trufinović 2, Ponitka, Ledej 5, Koprivica 6, Kaminski 2.

U nastavku je Partizan uspostavio ritam i držao rezultatski egal tokom treće četvrtine, ali je vođstvo konstantno bilo na strain domaćina.

U posednjoj deonici šampion AdmiralBet ABA lige je izlgedao nemoćno, pa je Makabi ekspresno mini serijom otišao na maksimalnih 19 razlike (79:60), čime je sve bilo rešeno u ovom meču, pa su crno-beli pretrpeli poraz na startu takmičenja.

Najzaslužniji za pobedu izraelskog tima bio je Lorenco Braun, nekadašnji ljubimac delija postigao je 22 poena, a sve ih je postigao u prvom poluvremenu. Dvocifreni su bili još Džoš Nibo i Sorkin sa po 14 poena, Bonzi Kolson je dodao 12, a Riveiro 11 koševa.

Kod Partizana najefikasniji je bio Aleksa Avramović sa 24 poena, Kevin Panter i Pi Džej Doužer su dodali po 11, dok su Alen Smailagić i Džejms Naneli ubacili po 10 poena.

Crno-beli će u 2. kolu ponovo gostovati, ovog puta Asvelu u Vilerbranu. Taj meč je na programu narednog četvrtka od 20 časova.

TOK MEČA

DRUGO POLUVREME

Četvrta četvrtina

40. minut - Kraj utakmice, Partizan je od Makabija izgubio rezultatom 96:81.

39. minut - Laki poeni za Smailagića 94:77, pa onda i Trifunović pogađa 94:79.

38. minut - Veb siguran 91:72, ali uzvraća Naneli trojkom 91:75. Ipak, odmah se revanširao takođe precizno za tri Dibartolomeo 94:75.

38. minut - Avramović lako pod košem Makabija poentira za 89:72, njegov 24. koš.

37. minut - Pi Džej Doužer pogađa za 89:70, on je treći dvocifreni igrač kod Partizana, posle Avramovića (22p) i Pantera koji je takođe dao 11 poena.

37. minut - Trojka Dibartolomea, kojom Makabi ide na 89:68, tajm-aut Željko Obradović.

36. minut - Naneli poentira 84:66, ali uzvraća Rivero vraća na 20 razlike 86:66. Odmah potom precizan je i Pi Džej Doužer 86:68.

35. minut - Smailagić prekida ovu seriju domaćina 84:62. Na liniju za bacanja sada ide Aleksa Avramović. Oba puta je bio precizan reprezentativac Srbije 84:64.

33. minut - Veb daje jedno bacanje 82:60 vodi Makabi, dok na drugoj strani promašuje Naneli. Sada pogađa i Roman Sorkin, ogromnih +24 u korist Izraelaca 84:60.

32. minut - Razbijeno izgleda Partizan, sada i Džoš Nibo pogađa za najvećih +21 (81:60 vodi Makabi).

31. minut - Balša Koprivica pogađa dva penala na startu poslednjeg kvartala 74:60. Odmah uzvraća Blat trojkom, ide Makabi na 17 razlike 77:60, to je najveće vođstvo koje je imao Ponos Izraela u ovom duelu. Sada zakucava Kolson 79:60 za najvećih +19! Tajm-aut Obradović.

Treća četvrtina

Kraj treće četvrtine

30. minut - Za kraj treće četvrtine Džoš Nibo "lomi" obruč i silovitim zakucavanjem vodi Makabi pred poslednjih 10 minuta na ogromnih 74:58.

29. minut - Kakvo zakucavanje Balše Koprivice, koji smanjuje na 70:58, ali Tamir Blat odmah uzvraća pod košem Partizana 72:58.

28. minut - Džejms Naneli pogađa za Partizan 67:56, ali Roman Sorkin poentira pod košem Partizana i dobija dodatno bacanje, jer je Pi Džej Doužer napravio faul 69:56. Iskoristio ga je 70:56, a Obradović traži tajm-aut.

27. minut - Posle faula Koprivice, Klivlend poentira sa penala 65:54. Još dva puta Antonijus Klivlend pogađa bacanja i povećava na 67:74.

26. minut - Oba bacanja daje Rivero 63:52, ali uzvraća Panter poenima 63:54.

26. minut - Posle promašaja Rivera, Partizan to kažnjava preko Pi Džej Doužera koji sigurno realizuje oba bacanja 61:52. Crno-beli su opet na jednocifenom minusu.

25. minut - Ledej koristi jedno bacanje, njegov peti koš za 61:50. Na redu je TV tajm-aut.

24. minut - Zato Rivero ne greši novi poeni u nizu za njega 61:47, na drugoj strani Pi Džej Doužer postiže svoje koševe 61:49. Serija 4:0 za Makabi.

24. minut - Rivero odvodi Izraelce na 59:47, opet +12 za Ponos Izraela. Serija 4:0 u korist domaćina. Smailagić ne koristi slobodno bacanje, koje je ponovljeno, ali uzalud, opet je promašio.

24. minut - Džoš Nibo pogađa oba slobodna bacanja 57:47. Ne da Makabi dvocifreno vođstvo.

23. minut - Evo ga i Panter, novi koševi za crno-bele, jednocifreni je minus 55:47, a onda Ledej pravi nesportski faul.

23. minut - Posle tri minuta videli smo prve poene u nastavku meča, postigao ih je Zek Ledej, Partizan prilazi na deset razlike 55:45.

22. minut - Novi promašaj Jaramaza u šutu za tri, koji je potom i faulom sprečio sigurne poene Makabija.

21. minut - Jaramaz je promašio, Kolson na drugoj strani takođe, a onda i Kevin Panter u šutu za tri.

Počela je treća deonica.

Druga četvrtina

20. minut - Sorkin povećava na 55:40, a Pi DŽej Dozijer trojkom smanjuje na 55:43 i to je rezultat na kraju prvog poluvremena.

19. minut - Posle pauze, dva puta zaredom pogađa Lorenco Braun, najpre povisuje na 51:40, a onda još jednom i u sledećem napadu je španski reprezentativac bio precizan 53:40.

19. minut - Panter precizan iz igre, ponovo je jednocifren minus 49:40. Tajm-aut za Makabi.

18. minut - Džejk Koen daje nove koševe za Makabi 49:38.

18. minut - Sorkin povećava na 47:36, a kapiten crno-belih Kevin Panter realizuje oba slobodna bacanja 47:38.

17. minut - Još dva vezana poena postigao je Avramović, sjajna partija Čačanina 45:36. Serija Partizana nakon minute odmora 0:5.

16. minut - Posle tajm-auta koji je zatražio Obradović, Kolson povećava na 45:28, ali Aleksa Avramović uzvraća trojkom 45:31.

15. minut - Nibo je pogodio jedno bacanje za 41:28, a onda Bonzi Kolson dao nove poene za Makabi, koji ponovo ide na ogromnih +15 (43:28).

15. minut - Džoš Nibo postiže nove poene za Ponos Izraela, kod održava visoko vođstvo 40:28.

14. minut - Još jedna trojka Lorenca Brauna, bivši igrač Zvezde Meridianbet povećava na 38:27. Mini serija Makabija 4-0. Prekinuo ju je Aleksa Avramović jednim pogođenim bacanjem, prvo je promašio, a drugo pogodio 38:28.

14. minut - Džoš Nibo prekida ovaj niz Partizana i povećava na 34:27. Bonzi Kolson je promašio prvo, a pogodio drugo bacanje za 35:27.

13. minut - Minijature Čačanina u Izraelu, s nova dva poena Avramovića, Partizan stiže samo na minus pet (32:27), još dva koša postigao je reprezentativac Srbije. Serija gostiju 11:2.

12. minut - Koševima Frenka Kaminskom, prvim u meču, Partizan topi dvocifrenu prednost Makabija 30:22. Ubrzo je vraća Lorenco Braun 32:22, ali je precizan Aleksa Avramović 32:24.

12. minut - Sada pogađa i Alen Smailagić, smanjuju Beograđani na samo deset, ali Makabi i dalje vodi 30:20.

11. minut - Uzvraća Avramović novim poenima, Aleksa drži Partizan u igri 30:18, iz ire srpski reprezentativac je maksimalan (3/3).

11. minut - Makabi kao što je počeo prvu, tako i otvara drugu četvrtinu - trojkom. Postiže je Roman Sorkin za ogromnih +14 (30:16) u korist domaćina.

Prva četvrtina

10. minut - Blat pogađa trojku za 27:13, ali uzvraća Džejms Naneli na isti način 27:16. Tamir Blat je potom pokušao za tri i promašio. Kraj prve četvrtine, Makabi vodi protiv Partizana 27:16.

9. minut - Roman Sorkin pravi grešku u koracima, a Avramović prekida seriju domaćina i smanjuje na 23:13. Riveiro je iskoristio slobodno bacanje, sada je 24:13.

8. minut - Sada nova trojka za Lorenca Brauna, najvećih 23:11 za Ponos Izraela. Serija 7:0 Makabija.

7. minut - Poeni za Sorkina koji povećava na 20:11, raste prednost Makabija.

6. minut - Kolson je bio fauliran od strane Alekse Avramovića. Pogodio je jedno od dva bacanja za 16:9, a Smailagić se zakucavanjem upisao kod Partizana smanjivši na 16:11. Odgovorio mu je Sorkin efektnim alej-upom 18:11.

5. minut - Tek što je ušao, Avramović se odmah upisuje u strelce. Ekspresni poeni za reprezentativca Srbije 13:9. Na drugoj strani Bonzi Kolson povećava na 15:9. Evo i Džejmsa Nanelija na parketu, umesto Trifunovića.

5. minut - Sada Lorenco pogađa i iz igre, raste prednost Makabija na 13:7. Tajm-aut traži Obradović, dok će na parket Aleksa Avramović. Iz igre je izašao Mateuš Ponitka.

4. minut - Nova trojka za Lorenca Brauna, koji povećava vođstvo "Ponosa Izraela" na 11:7.

4. minut - Nibo je fauliran, iskoristio je prvo, a promašio drugo bacanje 8:7.

3. minut - Uzvraća Zek Ledej, Amerikanac postiže prve koševe večeras i izjednačava 7:7.

3. minut - Upisuje se i Džoš Nibo kod domaćina, vodi Makabi 7:5.

2. minut - Razigrao se Lorenco Braun, njegovi novi poeni i nerešeno je 5:5.

2. minut - Koprivica smanjuje na 3:2, a onda i Kevin Panter postiže trojku za preokret 3:5!

1. minut - Ledej je promašio trojku, a na drugoj strani Lorenco Braun pogodio istu. Bivši košarkaš Zvezde Meridianbet postiže prve poene na utakmici.

Utakmica je počela!

Početna petorka Partizana: Panter, Trifunović, Ponitka, Ledej i Koprivica.

19.58 - Utakmica uskoro počinje.

PRE MEČA

Košarkaši Partizana otvaraju sezonu u Evroligi gostovanjem Makabiju u Tel Avivu.

Izabranici Željka Obradovića na put u Izrael otišli su s pobedničkom atmosferom, budući da su na premijeri AdmiralBet ABA lige deklasirali Mornar iz Bara pred grobarima u Štark areni.

Crno-belima će posao donekle biti olakšan, budući da trener "Ponosa Izraela" Oded Kataš ne može da računa na svog najboljeg igrača Vejda Boldvina, koji će zbog povrede leđa propustiti večerašnji duel.

Sva dešavanja sa meča Makabi - Partizan možete da pratite na portalu "Republike" iz minuta u minut.

UVOD

19.47 - Evroliga je od ove sezone uvela plej-in turnir. Do sada su se u četvrtfinale plasirale ekipe od prvog do osmog mesta na tabeli, a sada će sedmoplasirana i osmoplasirana ekipa igrati jednu utakmicu i pobednik će ići direktno u plej-of.

Poražena ekipa iz tog duela igraće tri dana kasnije protiv pobednika duela ekipa koje su zauzele deveto i 10. mesto na tabeli u regularnom delu. Domaćini svake utakmice u plej-inu biće ekipe koje su bile bolje plasirane na tabeli u regularnom delu.

Regularna sezona u Evroligi trajaće do 12. aprila 2024. godine. Plej-in će se igrati od 16. do 19. aprila, plej-of počeće 23. aprila i završiće se najkasnije 8. maja. Fajnal-for Evrolige održaće se od 23. do 26. maja u Berlinu.

19.41 - Partizan je prošle sezone poražen od Makabija u Tel Avivu rezultatom 91:80, dok je u Beogradu slavio Obradovićev tim rezultatom 96:88.