ZVEZDA UPISALA DRUGU POBEDU NA PRIPREMAMA: Crveno-beli na pogon KLINACA slavili nad Mađarima!

14:40

Milojević je uglavnom "mešao karte".

CRVENA ZVEZDA - ZALAEGERSEG 1:0

('25 Šljivić)

Crvena zvezda je upisala i drugu pobedu na pripremama. Savladan je mađarski prvoligaš Zalaegerseg minimalnim rezultatom 1:0. Momenat odluke desio se u 25. minutu, kada je kombinacija dvojice mladih - strelca Šljivića i asistenta Radojevića, donela kapitalnu prednost Zvezdi koju crveno-beli nisu ispuštali do samog kraja.

Međutim, vrlo lako je moglo da se dogodi da meč ode u bilo kom drugom smeru, s obzirom na to da veliki broj šansi nije iskorišćen na obe strane.

Timovi, naravno, tek "bruse" formu za nastavak sezone, te nema sumnje da treba očekivati nešto kvalitetnije partije izabranika Vladana Milojevića kome je verovatno najbitnije danas bilo to što je mogao da vidi sve igrače na delu.

Sledeći rival je subotički Spartak, a utakmica će biti odigrana za četiri dana.

KRAJ UTAKMICE

POČELO JE DRUGO POLUVREME

GOTOVO JE PRVO POLUVREME

25. minut - Sjajan pogodak je postigao Jovan Šljivić glavom sa penala, nakon što je iskoristio centaršut Radojevića.

POČELA JE UTAKMICA

UVOD:

Fudbaleri Crvene zvezde nastavljaju sa pripremnim mečevima na Kipru. Sledeći rival je mađarski Zalaegerseg. U pitanju je tim koji se nalazi na 11 poziciji tamošnjeg domaćeg prvenstva, pa nema sumnje da crveno-beli ulaze u ovaj meč kao favoriti.

Postava za koju se odlučio Vladan Milojević izgleda ovako:

Popović – Nikolić, Dragović, Spajić, Radojević – Mijailović, Kanga, Šljivić, Mitrović, – Olajinka, Ndiaje.

Crvena zvezda je protiv Akritasa Hlorake pre tri dana uspela da izbegne nezgodnu situaciju i zahvaljujući podmlatku uspela da pobedi na prvoj pripremnoj utakmici na Kipru.

Crvena zvezda - Zalaegerseg

Crveno-beli savladali su pretposlednji tim kiparske druge lige - Hloraku sa 3:2 (1:2) posle preokreta, a heroj je bio Nikola Knežević, strelac gola u 89. minutu. Prethodno je trener Milojević u drugom poluvremenu, umesto starijih, uveo mlade igrače, koji su u 60. minutu preko Mitrovića stigli do egala. U prvom poluvremenu bio je 2:1 za Hloraku.

Podsetimo, crveno-beli će za vreme boravka na Kipru odigrati pet pripremnih utakmica. Generalna proba je zakazana za 1. februar, a ime rivala je naknadno objavljeno - u pitanju je jermenski Ararat.