ZVEZDINI KLINCI SRUŠILI DRUGOLIGAŠA: Crveno-beli pobedili posle preokreta na prvom pripremnom meču!

17.01.2024

16:24

Fudbaleri Crvene zvezde slavili sa 3:2 (1:2).

JUNAK: Knežević

Fudbaleri Crvene zvezde u prvoj proveri na pripremama pobedili su Floraku rezulataom 3:2 (1:2).

Heroj utakmice je mladi Nikola Knežević, pošto je postigao odlučujući gol u 89. minutu.

Šef stručnog štaba kluba s Marakane Vladan Milojević od starta na teren je poslao sledeći tim: Glazer - Radojević, Dragović, Spajić, Nikolić - Stamenić, Kanga - Lučić, Olajinka, Katai - Endiaj.

Crveno-beli su odlično otvorili utakmicu i već posle osam minuta stigli do vođstva sa "bele tačke".

Strelac je bio Aleksandar Katai, Zvezdin Magiko je preuzeo odgovornost i sigurno savladao golmana Kiprana Vakulika.

Ipak, do kraja prvog poluvremena domaćin je uspeo da preokrene rezultat u svoju korist. Najpre je Fratea golom u 34. minutu doneo izjednačenje domaćinu, a samo četiri Dijerno Bari, internacionalac iz Gvineje, je obezbedio potpuni preokret za 2:1 na poluvremenu.

U nastavku je Milojević na teren poslao kompletno drugi sastav, uglavnom mlađe snage. Preokret je najavio Stefan Mitrović u 60. minutu, da bi Nikola Knežević potom postavio konačnih 3:2.

Podsetimo da Milojević na pripremama nema sve raspoložive snage, jer su zbog reprezentativnih obaveza na Azijskom kupu i Kupu Afričkih Nacija Inbom Hvang, Osman Bukari, Naser Điga, Kings Kangva i Žan Filip Kraso.

Posle meča sa Florakom zakazane su još četiri provere. U subotu je na programu meč sa mađarskim Zalaegersegom, a potom još superligaška - sa subotičkim Spartakom (24. januar) i Mladosti iz Lučana (28. januar).

Generalna proba biće 1. februara, dan pre kraja priprema na "Rajskom ostrvu".

Crvena zvezda je jesenju sezonu Superlige Srbije završila na drugom mestu s 46 bodova, jednim manje od večitog rivala Partizana koji zimuje na tronu.