ŠERIF PRED ELIMINACIJOM: Domaćini bez pobede u osmini finala Lige konferencija (VIDEO)

09.03.2023

20:51

Nastavljena je nokaut faza trećeg po kvalitetu međunarodnog klupskog takmičenja u Evropi.

Muhamed Diop

Fudbaleri Šerifa, koji su u šesnaestini finala Lige konferencija eliminisali Partizan, su u prvoj utakmici osmine finala u Moldaviji izgubili od Nice sa 1:0.

Pobedu ekipi koja se sa "parnim valjkom" bila u grupnoj fazi ovog takmičenja doneo je Ajub Amraui pogotkom u nadoknadi vremena prvog dela meča.

Trijumf u gostima je ostvario i Vest Hem, koji je sa 2:0 pobedio AEK Larnaku. Oba gola na utakmici je postigao Majkl Antonio i to u završnici prvog poluvremena.

Pobednika nije bilo samo na meču Anderleht - Viljareal, koji je završen 1:1. "Žuta podmornica" je povela u 28. minutu preko Manua Trigerosa, a izjednačenje Belgijancima doneo je Anders Drejer u 57.

Podsetimo, prva utakmica osmine finala odigrana je u utorak, kada je AZ Alkmar u Rimu pobedio Lacio, dok se preostale četiri igraju u kasnijem terminu u četvrtak.