FEJENORD NIJE BAŠ TOLIKO JAK: Partizanov dželat ostao bez pobede nad totalnim autsajderom u četvrtfinalu Lige konferencija (VIDEO)

07.04.2022

18:40

Prvi meč četvrtfinala Lige konferencija odigran je u Roterdamu.

Brajan Linsen

Na "De Kajpu" su se sastali Fejenord i Slavija iz Praga, a utakmica je završena bez pobednika - 3:3.

Holandski velikan je poveo u desetom minutu utakmice, kada je Luis Sinistera načeo mrežu gostiju.

Luis Sinistera i Orkun Kokču slave prvi gol

Izjednačenje Česima doneo je Nigerijac Peter Olajinka četiri minuta pre odlaska na odmor, a Slavija je preokrenula preko njegovog sunarodnika Jire Sora u 67. minutu.

Međutim, rezultat je poravnao Markos Senesi svega sedam minuta kasnije, a preokret timu sa "Tiganja" je doneo Orkun Kokču u 86. minutu susreta.

Ipak, konačan rezultat postavljen je u petom minutu sudijske nadoknade, kada je mrežu domaćina zatresao Ibrahim Traore.

Srpski fudbaler iz redova Slavije, Srđan Plavšić, je meč propustio zbog crvenog kartona koji je dobio u revanšu osmine finala protiv LASK-a.

Revanš utakmica je na programu za sedam dana u Pragu, a pobendik ovog dvomeča će se za plasman u finale boriti sa Olimpikom iz Marseja ili PAOK-om.