(VIDEO) Harden i Vestbruk razbili Lejkerse!

05.09.2020

07:42

Košarkaši Hjuston Rokitsa pobedili su Los Anđeles Lejkerse 112:97, u prvom meču polufinala zapadne konferencije.

Lejkersi - Roketsi

Izabranici Majka D'Antonija igrali su odličnu odbranu tokom svih 48 minuta i žargonski rečeno "prebili" su protivnike iz Los Anđelesa.

Uz fenomenalnu odbranu, Hjustonu je odlično funkcionisao napad, te smo videli veoma dobro izdanja Džejmsa Hardena, ali i Rasela Vestbruka.

Harden je u prvom poluvremenu ubacio čak 25 poena, iz igre je šutirao 7/11 i Roketsi su imali osam poena prednosti.

U trećoj četvrtini sa dobrom igrom krenuo je i Vestbruk, uz sve to odbrana nije popuštala i ekipa iz Teksasa brzo je došla do dvocifrene prednosti.

Tokom poslednje četvrtine prednost Hjustona išla je i do +19, pa smo na kraju, u poslednjim minutima, Lebrona Džejmsa i Entonija Dejvisa gledali na klupi.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Džejms Harden sa 36 poena i pet asistencija, Vestbruk je imao 24, devet skokova i šest asistencija, a Erik Gordon 23 poena.

Lejkerse su predvodili Dejvis sa 25 poena i 14 skokova, odnosno Lebron sa 20 poena, osam skokova i sedam asistencija.