Crveno-beli se kasno probudili i izbegli debakl u Baru: Mornarova šuterska klinika presudila Zvezdi na vrućem parketu Topolice!

ponedeljak, 10. 2. 2020.| 17:30 >> 20:00

0

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Mornara 71:63 u Baru u okviru poslednje utakmice 19. kola ABA lige.

Dominacija Uroša Lukovića protiv nemoćne Zvezde!

Katastrofalno su "crveno-beli" započeli meč dozvolivši seriju protivnika 7:0 odmah na početku, a u prvih deset minuta postigli su svega devet poena.

Mornar je na krilima Lukovića i Pulena veoma lako stigli do dvocifrene prednosti već nakon prve četvrtine - 20:9.
Lens Heris

Nastavila je domaća ekipa u istom ritmu i u drugoj četvrtini, ekipa Dragana Šakote nije imala rešenja za ofanzivan skok Barana koji su bez mnogo problema uvećali prednost i pored raspoloženog Pantera - 39:23.

Kevin Panter

Pokušala je Zvezda da ubrza igru u drugom poluvremenu što joj ipak nije pošlo za rukom jer su košarkaši Mornara predvođeni sjajnim Lukovićem stigli na neverovatnih plus 24 pre poslednjih deset minuta meča - 62:38

"Crveno-beli" su imali veliku seriju u četvrtoj četvrtini, zbog 11:0 gosti su bili nadomak toga da se u potpunosti vrate u meč na minut do kraja kada je Zvezda smanjila zaostatak na osam poena prednosti.

I pored toga, Mornar je izdržao do kraja meča i ostvario ogromnu pobedu do koje su ga odveli fantastični Uroš Luković 23 poena, sedam skokova i šest blokada.

U Zvezdi Kevin Panter je postigao 22 poena, a Beron je upisao 16 uglavnom u poslednjoj četvrtini.

MORNAR BAR - CRVENA ZVEZDA 71:63

IV ČETVRTINA: (25:9)

10.minut - Heris lagano za dva, a sada još jedna trojka Bilija Berona za kraj utakmice u hali "Topolica"

Bili Beron

9.minut - Trojka Bilija Berona! Faul nad Urošem Lukovićem nakon promašenog polaganja Pulena. Centar ekipe iz Bara 2/2 sa penala. U narednom napadu, dva poena Gista ispod koša Mornara posle velike gužve

8.minut - Budi se i kapiten, trojka Branka Lazića! Koraci Derika Nidama! Šehovićeva blokada nakon prodora Pantera. Sada gubi loptu Pulen, ide u aut

7.minut - Dva promašena šuta zaredom Derika Nidama, sada mala konfuzija na parketu i rasprava Pantera i Šehovića, ali sve će biti uredu nakon intervencije sudija.

6.minut - Promašio je trojku Šehović nakon dobrog pasa Herisa, iako je Amerikanac bio na podu. Bili Beron 3+1!

5.minut - Biliju Beronu krade loptu Nidam, još jednom dvojka Uroša Lukovića, ali nije pogodio dodatno slobodno bacanje nakon faula Davidovca

Derek Nidam

4.minut - Tehničke greške na obe strane! Prvo za klupu Mornara, a potom i za kapitena Branka Lazića! Nije pogodio slobodno bacanje Džejkob Pulen, ali je pogodio trojku

3.minut - Davidovac krade loptu Šehoviću, pas ka Gistu i dva poena iskusnog Amerikanca

2.minut - Hant greši u napadu Mornara, na drugoj strani sa polu-distance pogađa Dejan Davidovac. Fauliran je Vranješ na deset metara od koša, ali pri šutu za tri poena. Ipak, crnogorski bek šuter 0/3 sa linije penala. Nova trojka Bilija Berona!

1.minut - Trojka Bilija Berona preko ruke, lep pogodak Amerikanca

III ČETVRTINA: (23:15)

10.minut - Hant oba puta precizan sa linije penala, a potom pogađa i Šehović za dva iz odbojke. Za kraj treće četvrtine, Bili Beron maši trojku

Stratos Perperoglu

9.minut - Sada trojka Vajthejda, ali uzvraća Zvezda preko Kevina Pantera koji je pogodio oba slobodna bacanja

8.minut - Vajthejd lagano poentira za dva, zatim koraci Vladimira Štimca

7.minut - Kevin Panter je fauliran na liniji za tri poena, 2/3 sa slobodnih bacanja. Kontra Crvene zvezde i dvojka Ognjena Dobrića, na drugoj strani nova dva poena za Uroša Lukovića

6.minut - Nastavlja se serija trojki Mornara, sada pogađa Milko Bjelica. Trojka Kevina Pantera i novi poeni Uroša Lukovića, sada sa slobodnih bacanja

5.minut - Trojka Pulena i blokada Lukovića nad Panterom!

4.minut - Milko Bjelica ne pogađa dvojku, krade loptu Gist, izbio mu je loptu Nidam i na kraju napad za Mornar. Sada nova dvojka Džejkoba Pulena

3.minut - Promašena trojka Herisa, ofanzivan skok i poeni Lukovića. Nova promašena trojka Pantera i sada ofanzivan skok Gista i dva poena Amerikanca

2.minut - Dobra odbrana Zvezde, nema poena za Pulena. Promašio je trojku Kevin Panter

1.minut - Brze dvojke Pantera i Dženkinsa, lepo otvaranje drugog poluvremena

II ČETVRTINA: (19:14)

10.minut - Kevin Panter pogađa trojku posle tajm-auta Dragana Šakote. Promašio je oba slobodna bacanja Džejkob Pulen, a potom je i napravio faul, ali na kraju bez poena za crveno-bele i kraj prvog poluvremena

9.minut - Loš pas Berona, ukrao je loptu Nidam i na kraju zakucavanje Uroša Lukovića. Nova trojka za domaćina, sada Derik Nidam

8.minut - Nidam je pogrešio u driblingu, u napadu Zvezde promašena trojka Boriše Simanića. Na liniji penala Damir Markota, iskusni član Mornara 1/2 sa penala. Zakucavanje i dva poena za Džejmsa Gista

7.minut - Ukrao je loptu Pulen, ali nije pogodio u kontri, na drugoj strani faul u napadu sviran Kuridži

6.minut - Kevin Panter 2+1! Dobra odbrana Lazića, nema dvojke za Herisa. Ipak na kraju faul Berona nad Nidamom, ali je ovaj polovičan sa linije penala

5.minut - Ponovo promašena trojka crveno-belih, sada Džejms Gist. Faul Kuridže nad Vajthejdom. Sada je trojku promašio Pulen, ofanzivan skok Šehovića. Na kraju Vajthejd pogađa za dva, ali nije iskoristio dodatno slobodbno bacanje. U narednom napadu dvojka Kevina Pantera

Prepuna hala "Topolica"

4.minut - Nije uspeo Markota da pogodi, ali ista priča i na drugoj strani, promašaj Štimca

3.minut - Zvezda ponovo loša u napadu, promašio je otvorenu trojku Kevin Panter

2.minut - Nova trojka za domaćina, Vajthejd o tablu! Fauliran je Dejan Davidovac, 1/2 sa penala za njega. Neverovatan sprint Šehovića i zakucavanje

1.minut - Loša kombinacija Štimca i Perperoglua, ukrao je loptu Hant i usledila je lagana kontra i polaganje. Trojka Kevina Pantera, ali uzvraća trojku Vranješ

I ČETVRTINA: (20:9)

10.minut - Nema poena u narednom napadu, promašio je Stratos Perperoglu. Loš dribling Vajthejda, na kraju dva poena Štimca za kraj prve četvrtine

Borba Lensa Herisa i Kevina Pantera za loptu

9.minut - Fauliran je Markota pri šutu za tri poena, 1/3 slobodna bacanja. Konačno poeni Zvezde, dvojka Ognjena Kuzmića. Dobra odbrana Zvezde, promašaj Markote za dva poena

8.minut - Duel Štimca i Lukovića ispod reketa dobija centar Mornara. Nastavljaju se problemi Zvezde, trojka Markote. Promašio je trojku Davidovac u napadu šampiona Jadrana

7.minut - Brza igra Zvezde, ispada lopta Beronu, na drugoj strani blokada Štimca nad Pulenom

6.minut - Lazićeva nemoguća trojka, a potom i neverovatna trojka Pulena. Novi napad za Mornar i dvojka Pulena, njegovih pet poena zaredom

5.minut - Štimac polovičan sa linije penala, potom je fauliran i kapiten Branko Lazić koji je bio siguran oba puta sa slobodnih bacanja.

Photo/Mornar/MediaPro

4.minut - Dženkins je promašio trojku, potom dvojku i Beron, na kraju Štimac pogađa ispod koša. Ponovo alej-up i ponovo Uroš Luković

3.minut - Promašaji na obe strane, prvo Heris, a potom i Beron

2.minut - Ponovo nije iskoristio napad Dženkins, na drugoj strani nova dvojka Lukovića. Promašio je Beron trojku, na kraju blokada Lukovića za kapitena Lazića

1.minut - Prvi napad Mornara, alej-up i poeni Lukovića. Sa druge strane dva promašaja Dženkinsa i Kuzmića i na kraju presečena lopta odbrane domaćina. Nastavlja centar Mornara sa atraktivnim potezima, zakucavanja uz faul. Pogodio je i sa linije penala

17.50 -

17.40 - Momci Dragana Šakote trenutno zauzimaju četvrtu poziciju na Jadranu sa 12 pobeda i šest poraza, dok je večerašnji domaćin sedmi uz 11 trijumfa i sedam neuspeha

17.30 - Prvi susret u prestonici Srbije, završen je ubedljivom pobedom crveno-belih 105:82

TOP 8 JE MILJAMA DALEKO: Šok OTKAZ trese Evroligu!