(VIDEO) BAJERN UNAKAZIO BARSELONU: OSAM komada u mreži Katalonaca! Mesi i ekipa PONIŽENI

14.08.2020

18:02 >> 21:06

Bavarska mašinerija pregazila vicešampiona Španije i plasirala se u polufinale Lige šampiona.

Fudbaleri Bajerna slave gol

Fudbaleri minhenskog Bajerna plasirali su se u polufinale Lige šampiona pobedom nad Barselonom od, verovali ili ne, 8:2! Pritom, treba nagovestiti da su osim tih osam golova, Bavarci još jednom zatresli mrežu Katalonaca, ali je pogodak Levandovskog poništen zbog ofsajda Milera koji mu je asistirao.

Nemački tim je već u četvrtom minutu nagovestio šta čeka Katalonce kada je Tomas Miler načeo mrežu rivala. Ipak, David Alaba je samo tri minuta kasnije u stilu Augentalera postigao autogol i tako vratio Barsu na "nulu". Ipak, u razmaku od deset minuta, od 21. do 31. Ter Štegen je u tri navrata vadio loptu iz gola. Najpre ga je savladao Ivan Perišić, pa Serž Gnabri, a tačku na prvo poluvreme stavio je Miler svojim drugim pogotkom.

Drugo poluvreme je počelo golom Roberta Levandovskog koji je ipak poništen zbog nedozvoljene pozicije, a potom je u 57. minutu Špance u život vratio Luis Suarez. Međutim, samo šest minuta je trebalo šampionu Nemačke da se vrati na 'plus tri', jer se tada u strelce upisao i Džošua Kimih. Ubrzo posle toga je Bajern imao još dve šanse, ali one nisu iskorišćene, pa se ušlo u miran period meča. Taman kada je izgledalo da Bavarci više nemaju motiva da "gaze" rivala, dogodilo se suprotno. Robert Levandovski je u 82. minutu povisio na 6:2, da bi potom igrač Barselone na pozajmici u Bajernu, Felipe Kutinjo, golovima u 85. i 89. minutu postavio konačnih i po Katalonce jako bolnih 8:2.

Bajern će u sredu, 19. avgusta, u polufinalu odmeriti snage sa boljim iz meča u kom se sastaju Mančester siti i Lion.

Barselona - Bajern 2:8 (1:4)

/Alaba 7. ag, Suarez 57 - Miler 4, 31, Perišić 21, Gnabri 27, Kimih 63, Levandovski 82, Kutinjo 85, 89/

DRUGO POLUVREME

Kraj - Bajern je slavio rezultatom 8:2!

89. minut - GOOOOOL! Bajern vodi 8:2! Felipe Kutinjo još jednom trese mrežu.

85. minut - GOOOOOL! 7:2 za Bajern! Kutinjo se upisao u strelce.

82. minut - GOOOOOL! Levandovski trese mrežu za 6:2! Poljak je zatresao mrežu glavom posle centaršuta Kutinja sa leve strane. Konsultovao je Damir Skomina kolege iz VAR sobe, ali nije bilo ofsajda.

77. minut - Mesi je bio u solo prodoru, šutirao je, ali je Nojer bio dovoljno skoncentrisan i nije imao problema.

76. minut - Nešto mirniji period igre na "Lužu".

69. minut - Gnabri je umalo postigao još jedan gol, ali je Ter Štegen ovog puta bio dobar.

68. minut - Kinsli Koman je za dlaku zatresao mrežu Barse samo minut nakon što je zamenio Perišića, ali nije imao sreće. Francuz je šutirao na skoro nebranjen gol, ali je jedan od igrača Barselone u poslednjem trenutku uklizao i izblokirao šut.

63. minut - GOOOOOL! 5:2 za Bajern! Alfonso Dejvis je probio po levoj strani kao da igra protiv dece, a Džošui Kimihu nije bilo teško da zatrese mrežu na prazan gol.

61. minut - Đordi Alba dobija žuti karton.

57. minut - GOOOOOL! Luis Suarez smanjuje na 2:4! Sjajno je Urugvajac zalomio Boatenga, a zatim i matirao Nojera.

54. minut - Žuti karton je dobio i Luis Suarez.

53. minut - Gol Bajerna za 5:1 poništen zbog ofsajda! Miler se našao u nedozvoljenoj poziciji pre nego što je proigrao Levandovskog za gol.

51. minut - Žuti karton je dobio Alfonso Dejvis zbog udaranja Artura Vidala laktom u skoku.

51. minut - Bio je Gorecka u odličnoj šansi, ali ga je u poslednjem trenutku izblokirao Semedo.

49. minut - Miler je lepo ostavio za Perišića, Hrvat je snažno šutirao, ali je Ter Štegen odbranio.

46. minut - Utakmica je nastavljena, a Antoan Grizman je zamenio Serđa Roberta.

PRVO POLUVREME

Poluvreme - Bajern vodi sa ubedljivih 4:1 protiv Barselone posle prvih 45 minuta meča.

45. minut - Šutirao je Suarez sa 20-ak metara iz voleja, ali je Nojer bio siguran.

42. minut - Džerom Boatenng dobija prvi žuti karton na meču zbog faula nad Suarezom kojim je sprečio kontranapad.

39. minut - Odlično je Levandovski skočio i šutirao glavom posle kornera, ali je Ter Štegen bio dobro postavljen.

31. minut - GOOOOOL! Bajern vodi sa 4:1! Drugi gol na utakmici postigao je Tomas Miler. Sa desne strane je centrirao Kimih, a Miler je utrčao ispred čuvara i poslao loptu u mrežu.

29. minut - Levandovski promašuje šansu utakmice. Ter Štegen je nekako uspeo da odbrani njegov šut u situaciji 'jedan na jedan'.

27. minut - GOOOOOL! 3:1 za Bajern! Gorecka je na fantastičan način proigrao Serža Gnabrija, a Nemac je zatresao mrežu Barse.

24. minut - Solidan pokušaj Tijaga Alkantare, ali preko gola.

21. minut - GOOOOOL! Bajern vodi 2:1! Ivan Perišić je strelac. Hrvata je proigrao Gnabri, a ovaj je sa leve strane snažno šutirao i savladao Ter Štegena.

20. minut - Mesi je pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali je Nojer bio na visini zadatka.

19. minut - Bajern steže obruč, ima tri kornera zaredom, ali beu veće šanse.

13. minut - Šutirao je Levandovski iz voleja posle centaršuta sa leve strane, ali preko gola.

10. minut - Barselona pogađa stativu! Lionel Mesi je šutirao, ali nije imao sreće da zatrese mrežu Bavaraca.

9. minut - Veliku šansu propustio je Luis Suarez koji je izašao sam ispred Nojera, ali je Nemac odlično intervenisao.

7. minut - GOOOOOL! Izjednačenje, 1:1! David Alaba je poslao loptu u mrežu svog gola. Đordi Alba je oštro centrirao sa leve strane, a nesrećni Austrijanac je savladao Nojera.

4. minut - GOOOOOL! Bajern vodi 1:0! Tomas Miler je postigao prvo pogodak na meču. Nemac je odigrao dupli pas sa Levandovskim i zatresao mrežu Katalonaca.

1. minut - Utakmica je počela

UEFA na zvaničnom Tviter nalogu najavljuje veliki duel dva najbolja nemačka golmana.