Kostić strelac u razbijanju Salcburga, Ajaks na rubu eliminacije, Eriksen i Lukaku slomili Ludogorec!

0

Od 18:55 odigrano je prvih osam mečeva 1/16 finala Lige Evrope.

Tanjug/AP
Kostić postiže gol protiv Salcburga

Fudbaleri Ajntrahta bili su najubedljiviji, oni su na svom terenu deklasirali Salcburg sa 4:1.

Heroj domaće ekipe bio je Daiki Kamada, koji je postigao het-trik i tako slomio rivala.

Četvrti pogodak delo je našeg reprezentativca Filipa Kostića.

Ajntraht je od samog starta krenuo agresivno, a sjajni Japanac je sa odbranom i golmanom Cicanom Stankovićem radio šta je hteo i već u 53. postigao het-trik.

Kostić je pogodio u 56. minutu na asistenciju Andre Silve.

Konačan rezultat postavio je Hvang Hi-čan, koji je bio neumoljiv sa bele tačke u 84. minutu.

Pobedu je ostvarila i ekipa Hetafea, koja je pobedila Ajaks, prošlogodišnju senzaciju u Ligi šampiona, rezultatom 2:0.

Jedini pogodak postigao je Dejverson u 38. minutu, na dodavanje Oliveire.

Gosti iz Amsterdama odigrali su katastrofan meč. Ekipa, koju kao kapiten predvodi Dušan Tadić, nije uspela da šutne ka golu tima iz predgrađa Madrida sve do poslednjih desetak minuta.

Da stvar bude gora po "kopljanike", Kenedi je pogodio u nadoknadi vremena i postavio konačan rezultat.

Mančester junajted nije uspeo da savlada Klub Briž na gostovanju, a meč je završen rezultatom 1:1.

Domaći su poveli preko Denisa u 15. minutu. Interesantno, asistirao mu je golman Simon Minjole i to je prvi put još od 2015. da je jedan golman u Ligi Evrope zabeležio završno dodavanje.

Tom golu svakako je kumovala i očajna reakcija štopera i Romera, koji nisu imali dobru komunikaciju.

Crveni đavoli nisu mnogo čekali na izjednačenje, pošto je u 36. minutu gol postigao Entoni Marsijal.

Emanuel Denis je mogao da dođe bar do još jednog pogotka, ali je bio neprecizan u 50, odnosno 78. minutu.

Fudbaleri Intera savladali su na gostovanju Ludogorec sa 2:0. Oba gola Konteov tim postigao je u završnici utakmice.

Mrežu domaćih načeo je Kristijan Eriksen koji je u 71. minutu stigao do prvenca u dresu Intera. Konačan rezultat postavio je Romelu Lukaku u 95. minutu sa bele tačke. Sudija je pokazao na penal dva minuta posle situacije u šesnaestercu Ludogoreca, pošto je uz pomoć VAR-a moglo da se vidi da je igrač domaćih igrao rukom.

Kluž i Sevilja odigrali su 1:1.

Rumunska ekipa je povela preko Deaka, koji je u 59. minutu pogodio iz penala, da bi konačan rezultat postavio El Nesiri u 82. minutu.

Kao i u prethodni par i Kopenhagen i Seltik odigrali su nerešeno 1:1, Sporting je savladao Bašakšehir sa 3:1, a Šahtjor Benfiku sa 2:1.