SAVEZ JE DONEO KONAČNU ODLUKU: Sva fudbalska takmičenja su suspendovana!

12.04.2024

15:21

U vikendu pred nama, "bubamara" se neće kotrljati na prestoničkim terenima.

Odluka, kakva do sada nije zabeležena u beogradskom i srpskom fudbalu, je doneta i stupa na snagu odmah.

Prethodnog vikenda (nedelja, 7. april) odigran je meč između 11. takmičarske runde Međuopštinske lige Beograd - "grupa B" u kojem je Bratstvo iz Krnjače dočekalo Dedinje. Par desetina navijača je prisustvovalo meču koji je obilovao golovima i rezultatskim preokretima.

Gosti su preko Vukašina Terzića stigli do prednosti u 26. minutu, da bi sastav iz Krnjače u samo tri minuta preko Stefana todorovića i Filipa Beriše stigao do rezultatskog preokreta. Polovinom drugog poluvremena Andrija Krcunović je zatresao mrežu domaćeg golmana Marka Nikolića i susret je okončan podelom bodova, rezultatom 2:2.

Međutim, ono što je obeležilo navedeni meč, jeste napad na pomoćnog sudiju koji je dobio udarac u glavu, a tim ovodom su se javnosti oglasili i disciplinski organi pretoničkog fudbalskog saveza.

Naime, Organizacija fudbalskih sudija Beograda uputila je molbu rukovodstvu Fudbalskog Saveza Beograda, koji je istu usvojio i odobrio, da se u znak protesta i solidarnosti prema svom kolegi za naredni vikend ne delegiraju službena lica za Međuopštinsku ligu grupa ’’A’’, ’’B’’ i ’’C’’. O nastavku daljeg toka prvenstva klubovi Međuopštinske lige grupa ’’A’’, ’’B’’ i ’’C’’ biće blagovremeno obavešteni od strane Komesara za takmičenje.

Kako su istakli iz krovne fudbalske organizacije Beograda, oni će preduzeti sve mere da se sprovede disciplinski postupak i da se vinovnici adekvatno sankcionišu, ali i apeluje na sve klubove, ne samo Međuopštinske lige grupa ’’A’’, ’’B’’ i ’’C’’ već svih stepena takmičenja, da sprovedu neophodne mere sigurnosti, bezbednosti i edukacije svih učesnika na utakmicama kako do ovakvih situacija ne bi dolazilo.