DERBI POČEO TEK U DRUGOM POLUVRMENU: Brojčani deficit nije sprečio domaćina da stigne do preokreta!

18.10.2023

18:37

Kolarac bolji od Petrijevca!

U okviru petog kola Druge gradske lige Smederevo ekipa Kolarca ugostila je sastav Petrijevca. Oba tima su u ovaj duel ušla nakon serije trijumfa od starta sezone, samo je domaćin odigrao jedan meč više, pa je bio lider sa 12 osvojenih bodova, dok su gosti imali tri manje.

Derbi kola opravdao je očekivanja, ali je to uspeo u velikoj meri zbog drugog dela igre. Prvo poluvreme proteklo je u igri na sredini terena, oba tima nisu uspela da stvore konkretnu priliku pred golom rivala, pa nije bilo golova nakon prvih 45 minuta igre.

Drugi deo meča počeo je jako loše po domaćina, na isteku 54. minuta golman Vasiljević pravi prekršaj zbog kojeg dobija direktan crveni karton, i tom prilikom je dosuđen i penal za goste. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Miroslav Ivković, 1:0 za Petrijevac.

Domaći sastav je od tog trenutka, i pored brojčanog deficita zaigrao dosta bolje. Nakon samo pet minuta igre sa dva brza pogotka Kolarac stiže do potpunog preokreta. Rezervista Dušan Stanisavljević pogodio je za 1:1, a samo minut kasnije Vladimir Marković doneo je prednost svom timu, 2:1.

Na isteku 66. minuta kazneni udarac sa 11 metara u korist domaćina, siguran realizator istog bio je Stefan Stojković, 3:1. Gosti su od tog trenutka krenuli na sve ili ništa, što su iskoristili fudbaleri Kolarca.

U 86. minutu Milan Mihajlović poslao je loptu iza leđa golmanu Piriću, za konačnih 4:1 u korist lidera na tabeli.

Kolarac - Petrijevac 4:1 (0:0)

TekstVasiljević, Krstić (od 54' Mihajlović), V. Marković, Đokić, Milošević, M. Stojković (od 72' Stošić), M. Marković, F. Stojković, Mihajlović, V. Marković (od 58' Stanisavljević), S. Stojković

Petrijevac: Pirić, Kostić, Alabašoski (od 69' J. Stošić), Jovanović, Stevanović (od 63' Kijačić), Janković (od 63' Trifunović), M. Stošić (od 63' Stojković), Ivković, Bosnić, Kuzmanović, Janković (od 46' Stojanović)

U sledećem kolu Kolarac dočekuje sastav Skobalja, dok ekipa Petrijevca igra pred svojim navijačima protiv Zeppelina 026.