MINIMALAC VREDAN TRI BODA: Sastav Brodarca i dalje traži pravu formulu za bolje rezultate!

30.09.2023

18:12

Fudbaleri Budućnosti vezali dva trijumfa.

U okviru osmog kola Srpske lige Beograd ekipa Budućnosti iz Dobanovaca ugostila je sastav Brodarca, domaćin je u ovaj susret ušao sa osam osvojenih bodova, dok su gosti osvojili pet manje.

Igrači oba tima su u ovaj meč ušli bez previše razmišljanja o trenutnoj poziciji rivala na tabeli, sa velikim respektom krenuo je meč sa obe strane. Klasični ispitivanje snaga je trajalo gotovo tokom svih 45 minuta.

Gosti su u tri navrata zapretili golmanu Novakoviću, imali su u prvoj polovini poluvremena nešto bolje prilike, ali kako je vreme odmicalo, fudbaleri Budućnosti su zaigrali kako znaju i posed je prešao na njihovu stranu.

Gotovo identična situacija bila je u prvih 15 minuta nastavka, a onda je došlo do promene rezultata koja je donela uzbuđenje u nastavak meča. Na isteku 60. minuta rezervista iz redova domaćina, Aleksa Stoisavljević pogađa mrežu rivala, 1:0 za Budućnost.

Otvorili su se gosti od tog trenutka, pokušali su da dođu do izjednačenja, ali svi njihovi napadi su bili jalovi. Domaći su u par navarata mogli da reše pitanje pobednika mnogo ranije, ali su na kraju "minimalcem" osigurali novi trijumf.

Budućnost (Dobanovci) - Brodarac 1:0 (0:0)

Budućnost: Novaković, Lučić, Donevski, Radović, Stojanović, Mališ, Đorđević, Tenjović, Đurić, Mihajlović, Zorica

Na klupi: Dimitrijević, Aćimov, Birovljev, Dimić, Đurković, Stoisavljević, Sićović

Brodarac: Petrović, Knežević, Manov, Bašanović, Mirković, Ilić, Sretenović, Zečević, Ćorović, Lekić, Nović

Na klupi: Ganić, Vranješ, Dacić, Barović, Vučetić, Ilić, Popović

U sledećem kolu Budućnost gostuje Radu, dok sastav Brodarca dočekuje Prvi Iskru iz Bariča.