GOSTI SE BOLJE SNAŠLI POD SVETLIMA REFLEKTORA: Tim iz Obreža preko Hajduka do finala kupa!

31.08.2023

17:57

Vraćao se Hajduk dva puta u meč, ali nije uspeo na kraju da slavi.

U okviru polufinala Kupa Opštine Pećinci ekipa Hajduka 1932 (Šimanovci) ugostila je sastav Graničara iz Obreža.

Oba tima su u ovaj meč ušla posle trijumfa prethodnog vikenda u prvenstvo Međuopštinske lige Srem (grupa Istok). gde je Graničar na maksimalnom učinku posle uvodna dva kola, dok je Hajduk trenutno na četiri osvojena boda.

Pred oko 50-tak gledalaca viđena je prava borbena utakmica sa velikim ulogom, imajući u vidu da pobednik ide na "samo" 90 minuta od trofeja osvajača Kupa.

Gosti su bolje ušli u meč, na sudijskom satu je tekao deveti minut kada je Nenad Mitrović zatresao mrežu Hajduka, 1:0 za Graničar.

Rani pogodak otvorio je meč, smenjivali su se napadi na obe strane i do kraja prvog poluvremena publika je imala prilike da vidi još tri pogotka. Izjednačio je Radomir Savić u 21. minutu, ali je sedam minuta kasnije Nenad Mitrović vratio prednost na stranu tima iz Obreža.

Da se na desetominutni odmor ode nerešnim rezultatom pobrinuo se Stefan Milovanović golom u 37. minutu za 2:2.

U drugom poluvremenu igra je bila dosta opreznija, verovatno je i umor stigao igrače imajući u vidu da oba trenera nisu izvršrila ni jednu izmenu na ovom susretu.

Odlučujući trenutak koji je rešio pitanje pobednika i putnika u finale viđen je u 68. minutu kada je Nenad Mitrović, overio svoj het-trik za ispostaviće se konačnih 3:2 za Graničar.

Hajduk 1932 (Šimanovci) - Graničar (Obrež) 2:3 (2:2)

Hajduk 1932: Vuković, Vojkić, Belić, Nikolić, I. Glavonjić, Ivković, Lemajić, Čavić, S. Glavonjić, Savić, Milovanović

Graničar: G. Samardžić, Nikolić, Kozlina, Perišić, Stojanović, Knežević, Dragojević, Aleksić, Lisulov, Mitrović, Đ. Samardžić

Graničar će u finalu igrati sa sastavom Kameni iz Ašanje koji je nakon boljeg izvođenja penala savladao ekipu Kupinova.