OSIPAONICA NASTAVILA SERIJU TRIJUMFA: Badljevicu skupo koštali promašaji Milanovića!

15.05.2023

10:55

Utakmica je imala i humanitarni karakter koji je podržan od strane oba tima!

U okviru 19. kola Prve gradske lige Smederevo ekipa Badljevice ugostila je sastav Osipaonice, prvi duel ova dva tima završen je pobedom tadašnjeg domaćina rezultatom 4:1.

Domaćin susreta je u ovaj meč ušao sa 17 osvojenih bodova što je bilo dovoljno za desetu poziciju na tabeli, dok je ekipa Osipaonice četiri kola pre kraja prvenstva i zvanično šampion jer je u odnosu na prvog pratioca u prednosti od 14 bodova, uz meč manje.

Krenuli su igrači oba tima od prvog minuta silovito na gol protivnika, nisu se štedeli učesnici ovog meča.

Poveli su gosti u 26. minutu preko Boška Adamovića, 1:0 za Osipaonicu.

Nedugo zatim mogli su domaći do izjednačenja sa bele tačke. Odgovornost je preuzeo Aleksandar Milanović, ali je njegov udarac završio preko gola gostiju.

Do kraja prvog dela igre promene rezultata nije bilo.

Drugo poluvreme je u potpunosti pripalo gostima, stvarali su prilike igrači Osipaonice, ali im je realizacija istih zatajila.

U nekoliko navrata je golman Nemanja Stokić sačuvao svoju mrežu i tako sprečio ubedljiviju pobedu protivnika.

Mogli su i domaći iz nekih poluprilika do gola, ali je mreža golmana Đurđevića ostala netaknuta.

Pred sam kraj meča, u 89. minutu Adamović postiže svoj drugi gol na meču za konačanih 2:0 za goste.

Badljevica - Osipaonica 0:2 (0:1)

Badljevica: N. Stokić, Milosavljević, F. Stokić (od 77' Milojević), Stojanović (od 46' Bojić), Kostadinović, Mrdaković, Šotić, Milanović, Nikodijević, Mitić (od 46' Milosavljević), Radenković

Osipaonica: Đurđević, Jovanović (od 46' Boj. Adamović), Živanović, Đorđević (od 73' Mitrović), Boš. Adamović, Simić, Glišić, Bečanović (od 2' Milošević (od 62' Radivojević)), Nikolić, Mihailović (od 46' Milovanović), Gitarić

Iz redova Badljevice su posle utakmice poručili:

- Gostima iz Osipaonice čestitamo na fer i korektnoj igri i zasluženoj pobedi, želimo im što boljji uspeh pri povratku u okružnu ligu. Našim momcima jedno veliko bravo na prikazanoj borbi, hvala i navijačima u velikom broju što su došli da bodre našu ekipu.

Današnji meč obeležila je u humanitarna akcija koja je pokrenuta od strane domaćih igrača, a dobila je podršku i od strane gostiju koji su takođe uzeli učešće. Prikupljan je novac za povređenu Nevenu, kao i za igrača Badljevice, Ivana Miljkovića koji se nalaze na lečenju. Ovom prilikom šaljemo podršku povređenima i nadamo se da će se što pre oporaviti.

U sledećem kolu Osipaonica dočekuje sastav Jezave, dok ekipa Badljevice gostuje sastavu Vožd 2020.