KOMŠIJSKI DERBI PRIPAO DOMAĆEM SASTAVU: Igrači Poleta su za četiri minuta postigli tri gola vredna celog plena!

01.05.2023

22:05

Odlična igra domaćeg tima.

U okviru 21. kola Međuopštinske lige Srem (grupa Istok) ekipa Poleta (Nikinci) ugostila je sastav Mladosti (Buđanovci), prvi duel ova dva tima završen je pobedom tadašnjeg domaćina minimalnim rezultatom.

Sastav Poleta je u ovaj meč ušao sa 33 osvojena boda što je bilo dovoljno za peto mesto na tabeli, dok je ekipa Mladosti sa tri boda manje bila na šestoj poziciji.

Od samog starta susreta domaći igrači su sa mnogo više želje i žara ušli u utakmicu.

U prvom poluvremenu domaći tim je propustio nekoliko izglednih prilika pred golom Miloševića, ali je iste uspešno zaustavio golman Mladosti.

Branislav Milošević, čuvar mreže Mladosti je "glavni krivac" što tokom prvog dela igre publika nije imala prilike da vidi loptu u mreži.

U nastavku igre došla je do izražaja bolja fizička pripremljenost domaćih igrača.

Teren u Nikincima

Već u uvodnim trenucima drugog poluvremena dosuđen je kazneni udarac sa 11 metara u korist domaćeg tima. Stefan Jovanović je preuzeo odgovornost za udarac sa "kreča", ali isti nije uspeo da pretvori u pogodak.

Kada je domaća publika mislila da će njihov tim uskoro stići kazna, "javio" se Milan Radović u 62. minutu sa evrogolom iz slobodnog udarca.

Posle prvog gola u mreži gostiju, razigrali su se dodatno domaći igrači i ubrzo su postigli još dva gola.

U 64. minutu Stefan Stojanović je na asistenciju strelca prvog gola, Radovića nastavio svoju seriju golova, 2:0.

Za sledeći polaza sa mreže se opet čekalo samo dva minuta, Milan Vukosavljević je povisio prednost Poleta na 3:0.

Do poslednjeg sudijskog zvižduka nije bilo promene rezultata, domaći tim je mirno priveo meč kraju i osigurao je nova tri boda.

Polet (Nikinci) - Mladost (Buđanovci) 3:0 (0:0)

Polet: Veljović, Cvijanović, D. Petrović, Vukosavljević, Stojanović, Gemeri (od 63' N. Petrović), jovanović, Radović, Vidić (od 56' Bojić (od 78' Jandrić)), Obrenović, Perić

Mladost: Milošević, Jugović (od 63' Košutić), Čalmić, Jovanović, Čekić, Stjepanović, Stojićević, Lalić, Stošić, Lilić, Dukić

Ovom pobedom sastav Poleta je stigao do deobe trećeg mesta, dok je ekipa Mladosti ostala na šestoj poziciji.

U sledećem kolu Mladost dočekuje Graničar iz Obreža, dok ekipa Poleta gostuje ČSK Čortanovcima.