GOSTI PRITISKALI I PROMAŠIVALI: Sastav Dobriča zbog velikog truda i zalaganja nagrađen golom pred kraj meča!

03.04.2023

19:18

Slađi bod ide domaćem timu.

Proteklog vikenda odigrano je prvo kolo prolećnog dela prvenstva Opštinske lige Merošina, jedan od duela igran je između Dobriča i Omladinca. Prvi susret ova dva tima u Arbanascu završen je slavljem domaćina rezultatom 3:0.

Domaći tim je ovaj susret počeo sa igračem manje, ali su od 10. minuta bili kompletni.

Gosti su bili od samog starta dominantniji, fizički dosta bolje pripremljeni pravili su probleme domaćim igračima.

Prvu ozbiljniju priliku imali su gosti preko Stojanovića u 20. minutu, ali je Nikola Janković na golu Dobriča odlično reagovao.

Osam minuta kasnije, odbrana domaćina je kapitulirala. Nakon loše procene golmana, Luka Lukić je odličnim udarcem uspeo da ga lobuje, 1:0 za goste.

Radost gostujućih igrača je trajala jako kratko, samo četiri minuta kasnije domaći dolaze do izjednačenja. Prelepu akciju Dobriča završio je Dušan Ilić, 1:1.

Do kraja poluvremena bez ozbiljnijih pretnji po golmane na obe strane.

Posle desetominutne pauze gostujući tim je ofanzivnom igrom uspeo ubrzo da dođe do novog vođstva.

Igrao se 62. minut kada je Lukić postigao svoj drugi pogodak za svoj tim, a ujedno i njegov, 2:1 za Omladinac.

Ređale su se prilike Omladinca u nastavku susreta, ali bez veće opasnosti po golmana Jankovića.

Pred sam kraj susreta, u 83. minutu na dugu loptu nadovezao se Milutin Momčilović koji je glavom zatresao mrežu Kostadinovića za konačnih 2:2.

Dobrič 1974 (Brest) - Omladinac (Arbanasce) 2:2 (1:1)

Dobrič: Janković, N. Ilić, Đorđević, Stojković, Miladinović, Antić, D. Ilić, Mil. Momčilović, Mih. Momčilović, D. Ilić, Nikolić

Omladinac: Kostadinović, N. Kitanović, Stojiljković (od 62' Jovanović), S. Kitanović, Đorđević, Miladinović, N. Kitanović, Stojanović, Perović, Lukić (od 62' Marković), Đorđević (od 81' Milenković)

Iz redova Dobriča su posle meča poručili:

- Utakmica sa dosta duela, ali i lepih poteza na kraju je završena podelom bodova. Gosti su bili bliže pobedi, ali moramo da pohvalimo i naše igrače koji su na čelu sa kapitenom Ilićem pružili odličnu partiju i zaslužili smo ovaj bod trudom i radom na terenu. Gostima hvala na fer i korektnoj igri i sve najbolje u daljem toku prvenstva.

Podelom bodova oba tima su ostala na svojim pozicijama, Dobrič je sa osam bodova na šestom mestu, dok je Omladinac sa dva boda više na petom.

U sledećem kolu ekipa Omladinca opet gostuje, ovoga puta timu Jugovići, dok Dobrič ide na noge Arbanascu.