RASPRODAJA BODOVA JE NASTAVLJENA: Novi kiks lidera - prva pozicija više nije tako sigurna!

Autor: Vladimir Vorih

03.04.2023

15:56

Novi kiks crveno-belih.

Prvi deo sezone u okviru Vojvođanske lige Istok okončali su sa svega jednim neuspehom i to na startu ovosezonskog takmičenja u Ruskom Selu od Crvene zvezde rezultatom 0:1 i nakon serije od 16 utakmica bez poraza, u samo tri meča, dva puta teren napuštaju pognute glave.

Fudbaleri OFK Kikinde nakon poraza u Vlajkovcu, i iz Starčeva se vraćaju "praznih šaka".

Pred oko 150 ljubitelja fudbala domaćin stiže do prednosti već u 12. minutu susreta. Fudbaleri Borca su izveli brz kontranapad. Gligović je uposlio Uroša Lukića koji je razantnim udarcem sa preko dvadeset metara matirao golmana Savkova.

Konačnih 2:0 u korist domaćina postignuto je u 64. minutu. Gligović je ponovo započeo akciju domaće ekipe, udaraca Bajića sa distance kratko je odbio golman Kikinđana, a na loptu natrčava Vuković i smešta je u mrežu.

- Vojvođanska liga Istok, 20. kolo:

Borac (Starčevo) - OFK Kikinda (Kikinda) 2:0 (1:0)

Stadion: FK Borac u Starčevu

Gledalaca: 150

Sudija: Miloš Ivanović (Novi Sad)

Strelci: Lukić u 12. i Vuković u 64. minutu za Borac

Borac (Starčevo): Lapić, Jović, Ćirković (Stevović), Ivanović, Petković, Graovac (Marković), Vuković (Mačkić), Gigović, Bajić, Arsenijević, Lukić (Markov).

OFK Kikinda (Kikinda): Savkov, Božić, Reljić, Mirkov (Bajić), Ivanović, Zeljković (Vilovski), Spahić, Kecman, Đukić, Barbul (Glišić), Radovanović.

Rasprodaja bodova

Ovim porazom ekipa OFK Kikinde je dovela u pitanje svoj plasman u vojvođansku grupu srpskoligaškog karavana. Crveno-beli trenutno imaju samo bod više od drugoplasiranog Jedinstvo iz Banatskog Karađorđeva, dok svoju priliku traži i trećeplasirana Sloboda iz Novih Kozaraca koja ima tri boda manje u odnosu na lidera.

U narednom 21. kolu OFK Kikinda dočekuje Omladinac FAM iz Botoša, dok starčevački Borac gostuje u Vlajkovcu ekipi Jedinstva.