NEREŠEN ISHOD NAJREALNIJI: Rečica i Svetlost publici pružili odličan meč!

27.02.2023

11:33

Na terenu u Pukovcu viđen je meč sa dosta lepih poteza i prilika pred golmanima.

U okvira turnira u znak sećanja na kapitena Darka Petrovića u Pukovcu su juče odigrana dva meča.

U prvom susretu publika je imala priliku da vidi igrače Svetlosti iz Badnjevca i sastav Rečice

Posle prvih 45 minuta nije bilo pogodaka na obe strane, bilo je prilika da se rezultat promeni, ali su golmani bili na visini zadatka. Možda je član Zone Jug imao izglednije prilike pred golom Veličkovića, ali je on bio na visini zadatka.

Imali su i igrači Rečice šansu da iznenade protivnika, ali je lopta Zdravkoviću loše odskočila i on nije uspeo da realizuje izglednu priliku.

U nastavku meča ofanzivna igra na obe strane rezultirala je golovima.

Igrao se 55. minut kada je Nikola Kostić odlično uposlio Stefana Savića, on je udarcem sa nekih 14 metara savladao golmana Svetlosti, i time doneo prednost svom timu.

Deset minuta kasnije nakon loše izbačene lopte tim iz Badnjevca dolazi do izjednačenja. Prvi udarac je uspeo da odbrani Veličković, ali je do odbijene lopte stigao Damjan Ilić i lagano je sprovodi u mrežu, 1:1.

Do kraja susreta bilo je prilika na obe strane, može se reći da su igrači Svetlosti bili konkrentiji, ali je danas odlični Veličković zaustavio sve što je mogao.

Mogla je ekipa Rečice da iznenadi i da slavi u ovom meču, ali je prilika Miloša Savića ostala van mreže protivnika.

Iz redova Rečice su posle meča poručili:

- Zahvaljujemo se ekipi iz Badnjevca na fer, korektnoj igri i bez mnogo grubih startova i prekida. Takođe bi hteli ovom prilikom da pohvalimo doček i organizaciju Dragan Stankovića Šimija.

U drugom susretu na turniru između Pukovca i Toplice Šarlinac takođe nije bilo pobednika, rezultat je glasio 2:2.